A kormányt nem érdekli, hány ember kerül utcára
És ezt ki is mondták!
A kormányszóvivő bevallotta, nem foglalkoznak azzal, hány embert rúgnak ki.
- A Stranger Things 20 éves színésznőjét így nem láthattad a sorozatban: Sadie Sink dögös, nőies ruhákra váltott »
- Az 52 éves Naomi Campbell piszkosul szexi, pedig csak a lábát villantja meg: ez lesz az őszi divat »
- Kaia Gerber az út szélén vett habfürdőt: bolondos divatfotókkal készül az őszre a spanyol márka »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
Nem a kormány feladata, hogy számításokat végezzen arról, hány embert rúgnak ki, vagy hány nagy bolt költözik el az országból, miután a parlament elfogadta a javaslatot arról, hogy 2018 után már tilos lesz veszteséget termelni - ezt mondta kedden Kovács Zoltán kormányszóvivő újságírói kérdésre.
Komolyan nem számolt a következményekkel a kormány? Márpedig nagyon úgy fest, hogy áremelés és munkahelyek elvesztése is következhet az ágazatban, hiába állítják az ellenkezőjét.
Jöhetnek az elbocsátások
A javaslat értelmében 2018-tól megtiltanák a napi fogyasztási cikkek árusítását azoknak az üzleteknek, amelyek két egymást követő évben sem tudtak nyereséget termelni. Ez szinte kivétel nélkül érintené az összes nagy áruházláncot, kivéve a magyar háttérrel rendelkezőket - CBA, Reál és Coop.
Amennyiben a törvény miatt kivonulna bármely említett lánc, vagy csak a nyereség elérése érdekében leépítéseket hajtana végre, több ezer ember veszíthetné el az állását, de nemcsak mi, ezek szerint a javaslat megálmodói sem tudták - vagy akarták - kiszámolni, pontosan hányan. Az biztos, hogy az ágazatban dolgozók túlnyomó többsége nő, így a munkanélküliséggel és az alacsony keresettel amúgy is sújtott nőket érintheti a legérzékenyebben az új törvény.
Valóban nem lesz drágulás?
Kovács szerint áremelkedés nem lesz a törvény hatására, ami azért hangzik furcsán, mert ha biztos nyereséget szeretne termelni egy cég, akkor vagy leépít - tehát a béreken spórol -, vagy megemeli az árait.
Egyébként a törvény indoklásában is az szerepel, hogy mivel megengedhetik maguknak a nagy láncok, hogy pár évig veszteségesek legyenek, visszaélnek ezzel a piaci erőfölényükkel. Magyarul a vetélytársaiknál olcsóbban adnak el. Tehát magának a törvény lényege, hogy emeljenek árat a külföldi hátterű üzletláncok.
A parlament előtt fekszik még egy javaslat, ami miatt fájhat a fejük a kereskedelemben szereplő nagyobb vállalatoknak - és alkalmazottjaiknak. Ez pedig a vasárnapi zárva tartásról szóló, amely egyes vélemények szerint 15-20 ezer munkahelyet veszélyeztethet.
Fotó: MTI/Soós Lajos; Facebook-kép - MTI/Kovács Tamás.
OLVASD EL EZT IS!

- orvos
- egészségügy
Átalakul az egészségügy - Jön az orvosi életpályamodell

- fidesz
- kormány