„Egyszerre mocskos és szép”

Nagy-Britmánia a Trafóban március 5-én

Szombat este két rendkívül tehetséges angol zenekar mutatkozik be a Kortárs Művészetek Házában!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Trafóban március 5-én este egyfajta zenei helyzetjelentést kaphatsz az angol fővárosból. Az indie után most merőben új – a 80-as évek legkülönbözőbb stílusjegyeit viselő, javarészt elektronikus – zenék szólnak a klubkoncerteken.

Szombat este két olyan együttest hallhatsz, akik az elmúlt fél-egy évben kinőtték ezt a telített szcénát, és párizsi kiadókon keresztül jó úton vannak a nemzetközi áttörés felé.

We Have Band

Az alapvetően háromtagú londoni zenekar ezúttal Benjamin Morgan dobossal kiegészülve érkezik Budapestre. Már első albumuk megjelenése előtt nagy port kavartak: 2009-ben megnyerték a Glastonbury Fesztivál feltörekvő tehetség versenyét, majd az év nagyrészét turnézással, valamint a stúdióban töltötték.

Különc tánczenéjük igazán változatos műfajokból táplálkozik: a new wave hatások mellett gyakran emlegetik nevük kapcsán a poszt-punkot és a rockot is. Ez a sokrétűség azonban nem véletlen, hiszen a zenekar tagjai korábban egy londoni lemezkiadó munkatársai voltak. A zenekar tagjai: Thomas Wegg-Prosser, Deborah Wegg Prosser, Darren Bancroft.

Is Tropical

Az Is Tropical tavaly robbant be a köztudatba a szigetországban. A fiatal londoni trió - a kritikusok szerint „egyszerre mocskos és szép” - zenéje a koncerteken teátrális komolysággal szólal meg.

A fiúk ugyanis utcai banda módjára a színpadon arcukat maszkokkal takarják. Az Is Tropical zenekar vetítéssel kísért, húzós basszus és dob vezérelte táncolható elektrót játszik.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

London kreatív méhkasából, a Shoreditch negyedből kikerülve a Klaxonsszal turnéztak, debütáló albumuk pedig a neves francia Kitsuné kiadónál jelenik meg 2011 első felében. A zenekar tagjai: Simon Milner, Dominic Apa és Gary Barber.

Helyszín: Trafó Kortárs Művészetek Háza 1091 Budapest Liliom u. 41.
Időpont: 2011. március 5. 21:00
Jegyek: elővételben 1900 forint, a koncert napján 2300 forint.
Ezt is szeretjük