Rengeteg e-mail-cím és jelszó került rossz kezekbe: így ellenőrizheted, hogy érintett vagy-e
Méretes adatbázis kering hónapok óta a neten, benne rengeteg e-mail-címmel és jelszóval.
71 millió e-mail-címmel és rengeteg hitelesítési adattal kering hónapok óta a neten egy óriási adatbázis - olvasható a HVG oldalán. Van azonban egy lehetőség, melyen keresztül bárki ellenőrizheti, hogy érintett-e az adatszivárgásban, vagy sem.
Rengeteg e-mail-cím és jelszó került rossz kezekbe
A szóban forgó adatbázis a Naz.API adatkészletéből került a Have I Been Pwned figyelmébe. A 71 millió e-mail-címet és jelszót tartalmazó adatsor egy olyan gyűjtemény, melyben egyértelmű, hogy senki sem szeretne szerepelni.
A különböző támadásokkal összeollózott adatbázis valamennyi sora olyan közismert alkalmazások bejelentkezési adataiból áll, mint a Facebook, a Yahoo és hasonló szolgáltatások, méghozzá felhasználónevekkel, e-mail-címekkel és persze jelszavakkal.
A méretes adathalmazt már a hackerfórumokon is kínálták. Annak ellenére, hogy viszonylag régi adatcsomagról lehet szó - egyes tapasztalatok szerint még 2011-ben használt jelszó is van benne -, nem árt az óvatosság.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Have I Been Pwned (HIBP) oldalán azonban bárki ellenőrizheti, hogy az e-mail-címe érintett-e valamilyen adatszivárgásban. Ezenfelül nagyon fontos kiemelni, hogy érdemes erős jelszavakat használni minden egyes alkalmazás, e-mail-cím és egyéb szolgáltatás esetén, valamint a jelszavakat nem árt gyakran cserélgetni. A kétlépcsős azonosítás bekapcsolásával pedig még biztonságosabbá tehetők az adatok.
Kártyás fizetés: mi minden történik öt ezredmásodperc alatt? (x)
Fizess bankkártyával, vagy a mobiloddal a még kényelmesebb vásárlási élményért
ElolvasomFotók: Getty Images
OLVASD EL EZT IS!
- magyarország
- időjárás