Aktív tűzhányó mellé épül a japán csodaváros - 10 milliárd dollárba került a megépítése

A Toyota által finanszírozott projekt első lakosai ez év végén költözhetnek be a futurisztikus városba.

Aktív tűzhányó mellé épül a japán csodaváros - 10 milliárd dollárba került a megépítése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A japán autógyártó által 2021-ben meghirdetett terv lassan a végéhez közeledik, hiszen az első lakók hamarosan beköltöznek majd Woven Citybe. A futurisztikus városba, ahol többek között az önjáró autókat fogják majd tesztelni. 

Aktív tűzhányó mellé épül a japán csodaváros 

A  ma még eléggé utópisztikusnak tűnő város a Japánnak otthont adó Honshu szigetén, a Fuji hegy lábánál épül meg, ami már csak azért is furcsa, mivel a hegy egy ma is aktív vulkán. A vadiúj terület élő laboratóriumként fog szolgálni a japán Toyota cég számára, akik a vezető nélküli járműveikről fognak adatokat gyűjteni, melyek a város világításában, épületeiben és útjaiban található érzékelők segítségével fognak haladni. A kísérlet eredményeként a gyártók szeretnék még inkább megismerni a gyalogos- és az autósforgalom mintáit. 

Emellett a városban található otthonok okosotthonok lesznek, mivel csupán hidrogénnel fognak működni, ezzel is csökkentve a káros gázok kibocsátását. A megújuló energiaforrások mellett az építészek arra is figyeltek, hogy a város épületei hagyományos japán stílusú fából készüljenek. A város első kétezer lakosa a tervek szerint az év végéig költözik majd be Woven Citybe, de az első lépésben csupán 360 lakosnak ad majd otthont a különleges hely. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A jövő technológiáit is tesztelik majd 

A Toyota elnöke, Akio Toyoda szerint a semmiből felépíteni a várost egyedülálló lehetőséget teremtett a jövő technológiájának - mint például a város infrastruktúráját irányító digitális operációs rendszernek - a kifejlesztésére. És mivel az itt lakó emberek, épületek és járművek mind össze lesznek kötve, és képesek lesznek egymással kommunikálni, a projekt remek lehetőség a mesterséges intelligencia által nyújtott technológia tesztelésére mind virtuális, mind a fizikai közegben. 

Csupán néhány év kellett a város megépítésére, igaz ehhez a felfoghatatlan összegű 10 milliárd dollárra, azaz 3,6 billiárd forintra volt szükség. A terv három célt  tűzött ki magának: a mobilitás kiterjesztését, az emberiség tudásának növelését és a társadalom aktivizálását. Meglátjuk, mennyire válnak majd valóra ezek a kitűzések, és lesznek majd elérhetők mindannyiunk számára. 

170 kilométer hosszú várost építenek a sivatagba - Elképesztő, milyen lesz, ha megépül

A szaúdi ötlet új mintát kínál a modern városok számára.

Elolvasom

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük