Meglepő helyen mértek erős csernobili sugárfertőzést néhány napja a hatóságok
Az adatok sajnos nem sok jóval kecsegtetnek a jövőre nézve.

- Felélénkül a bőr és csökken a puffadás, ha így mosol arcot: ezt tedd, és ragyogni fogsz »
- 6 nőies nyári szett, amiben jól mutat a szalmatáska: ez a szezon legmutatósabb kiegészítője »
- Katalin hercegnét az egyik legszebb ruhájában örökítették meg a festményen: a híres kreáció úgy ragyog, mint a smaragd »

- Soma lányának esküvői fotója: a 29 éves Hanna különleges menyasszony volt
- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Gyönyörű kis tó Budapesttől egy karnyújtásnyira: homokos stranddal és jó hangulattal vár a Domonyvölgyi-víztározó
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
A csernoblili atomkatasztrófa sohasem látott méretű károkat okozott a természetben. Néhány nappal ezelőtt a csehországi hatóságok arra figyelmeztettek, hogy az ország délnyugati térségében élő vaddisznóegyedeken még 31 évvel a katasztrófa után is erős radioaktív szennyezettség mutatható ki, emiatt húsuk étkezési célra teljességgel alkalmatlan.
A vaddisznók esélyei aligha javulhatnak az elkövetkező időben, mivel azok számára különösen kedvelt tápláléknak számítanak a földön növekvő gombafajok, melyek táptalaja viszont még mindig céziummal fertőzött.
A csernobili erőmű 1986-os meghibásodását követően a magas dózisú sugárszennyezés gyakorlatilag tönkretette a környező élővilágot, és bár az emberek végérvényesen elhagyták a területet, az állatvilágban ez másként alakult. A visszatérő szarvasok, vaddisznók és farkasok számának ugrásszerű növekedését a radioaktivitás sem zavarta meg.
Bár a csehországi fauna látszólag nincs olyan közel a krízis területéhez, a fertőzöttség Európa távolabbi részeit sem kímélte. A déli és a keleti szél következtében a fertőzöttség Ukrajnából főként Fehéroroszország és Oroszország irányába terjedt rohamosan.
A Greenpeace 2006. évi jelentése szerint viszont 14 további ország - köztük hazánk - területén is kétségbeejtő számokat mértek, ami előreláthatólag az elkövetkező három évszázadban hatással lesz a térségekre, egyes kutatások pedig még olyan nyugati ponton is mutattak ki radioaktív szennyezettséget, mint Wales.
OLVASD EL EZT IS!

- bizarr
- érdekességek a világból
Akárcsak Csernobil! Így néz ki ma a kitelepített kisváros

- történelem
- oroszország