Döbbenetes dolgot vettek észre a tudósok a csernobili madarakon: így változtatta meg őket a sugárzás
Megváltoztak az állatok a sugárzásnak köszönhetően.

Meglepő felfedezést tettek a tudósok a Csernobil környékén élő madarakkal kapcsolatban. Az állatok szervezete megváltozott a sugárzásnak köszönhetően.
Csernobili madarak
A csernobili atomerőmű-baleset közel negyven éve történt, de annak utóhatásai még mindig kihatnak a környék élővilágára. A háborítatlan természet a magas sugárzás ellenére is felvirágzott.
Az elmúlt évtizedekben több tudós is vizsgálta, hogy a nem túl optimális csernobili zóna milyen hatással van az ott élő állatokra és növényekre. Nemrég néhány kutató például különös dolgot fedezett fel a helyi erdőkben élő vaddisznókkal kapcsolatban. Erről ide kattintva olvashatsz.
Most egy Sameli Piirto nevű finn kutató által vezetett csapat a térség madarait vette górcső alá, és valami igen érdekeset tapasztaltak, írta az IFLScience.

A csapat széncinegék (Parus major) és kormos légykapók (Ficedula hypoleuca) ürülékét vizsgálta, és azt vették észre, hogy a magas sugárzásban élő madarak bélflórájában más a baktériumok aránya, mint a kevésbé szélsőséges környezetben élő fajtársaikéban.
"Az eredmények sokat segíthetnek a sugárszennyezett területeken élő madarak ökológiájának megértésében. Értékes, új információkkal szolgálnak a számunkra a sugárzás fiatal madarakra gyakorolt hatásaival kapcsolatban - ez egy olyan terület volt, amit eddig nem ismertünk" - fogalmazott Sameli Piirto
A bélflóra fontos szerepet tölt be az élőlények szervezetében, ahogyan arról ebben a cikkben is írtunk.
Beteget jelentett a nő, majd elindult Balira: nem hitt a szemének, mikor felszállt a repülőre
Nem mindennapi történet!
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary