Ezüstöt szerzett Cseh László! Megvan a teljes éremkollekció

Az eddigi arany és a bronzérme mellé szombaton egy szintén szépen csillogó ezüstöt is szerzett.

Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 200 méter pillangón világbajnok Cseh László szombat délután 100 méter pillangón indult Kazanyban, ahol második helyen végzett - 50.87 másodperces idővel - a címvédő dél-afrikai Chad le Clos után.

Cseh Laci ezzel a pénteki előfutamban felállított 50.91 másodperces rekordját javította tovább. Cseh szokásához híven "nem kapkodta el" a rajtot, a táv felénél harmadikként fordult. Elképesztő hajrába kezdett a teljes mezőny, néhány méterrel a vége előtt még lehetetlen volt megtippelni a győztest, végül az olimpiai ezüstérmes Le Clos-nak sikerült legjobban a célba érkezés.

Cseh László Kazanyban

A 29 éves Cseh László elképesztő formában versenyez a tatár fővárosban: 200 méter pillangón arany-, 50-en bronzérmet nyert, a 100 méter előfutamában pedig már országos rekordot állított fel, majd a pénteki elődöntőben 51.03 másodperccel - holtversenyben - a legjobb időeredménnyel rukkolt elő.

Mint a 100 méteres pillangó után nyilatkozta, az az érdekes, hogy 10 ével ezelőtt ugyanilyen hármas éremkollekciója volt.

A magyar úszócsapat eddigi eredményei

A hazai úszócsapat eddig nyolc medálnál tart: Cseh mellett Hosszú Katinka győzött - világcsúccsal - 200 méter vegyesen, s harmadik lett 200 méter háton, akárcsak Kapás Boglárka 1500 méter gyorson, Gyurta Dániel 200 méter mellen, míg másodikként zárt nyíltvízi úszásban, 25 kilométeren Olasz Anna.