Meglepetésre készül a 100 Tagú Cigányzenekar
Ilyet még nem hallhattál!
100 Tagú Cigányzenekar június 5-én a Budapest Klezmer Banddel ad közös koncertet a Kongresszusi Központban.

- Elképesztően nőies az idei táskadivat: ezek a fazonok most a legnépszerűbbek »
- 4 olcsó sporteszköz, ami hatékonyabbá teszi az otthoni edzést: így segítik az alakformálást »
- Finom karcsúsító turmix, ami alaposan felpiszkálja a lusta anyagcserét: kipucolja a méreganyagokat, elhajtja a felesleges vizet »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
A két együttes a legmagasabb színvonalon képviseli saját műfaját hazánkban, világszerte óriási sikereket érnek el. Igazi zenei csemege, művészeti kuriózum szem- és fültanúi lehetsz június 5-én a Kongresszusi Központban, ahol a 100 Tagú Cigányzenekar és a Budapest Klezmer Band egy közös produkciót mutat be. Sztárvendégek a népszerű Bangó Margit és Falusi Mariann.
100 Tagú Cigányzenekar
A világon egyedülálló együttes létrejöttének ötlete idősebb Járóka Sándor, az akkori prímás király temetéséhez kapcsolódik. 1985 áprilisában néhány jó érzékű, lelkes muzsikus, akik abban a több száz zenészből álló zenekarban játszottak, amelyik végső útjára kísérte a felejthetetlen művészt, úgy döntött, létrehoz egy igazi zenei kuriózumot.
A szikra kipattanását sok előzetes megbeszélés, szervezés, kapcsolatfelvétel követte. Hét hónap előkészület után, 1985. november 2-án megalakult a Budapest Cigányzenekar.
Nevük csak később lett a muzsikusok által elkeresztelt, és azóta is világhírű 100 Tagú. Fennállása óta az együttes a zene és a kultúra nagyköveteként több mint ezer koncertet adott, a falusi kultúrháztól kezdve a világ metropoliszainak neves koncertterméig bezárólag.
Budapest Klezmer Band
Az 1990-ben megalakult Budapest Klezmer Bandnek köszönhetjük, hogy a tradicionális zsidó zene egyre népszerűbb idehaza is. Zenei átiratokat játszanak, amelyeket az együttes alapítója és vezetője Jávori Ferenc komponál. Ezek a dallamok Közép-Kelet-Európa azon területéről származnak, ahol a zsidó zenei kultúra egykor virágzó volt. A Budapest Klezmer Band Európában és Amerikában egyaránt ismert és közkedvelt. Felléptek a Madách Színház, Kerényi Imre által rendezett Hegedűs a háztetőn című musicaljében, a Győri Balett és a Budapest Klezmer Band közös, Purim, avagy a sorsvetés című produkciójában pedig élőben adják elő Jávori Ferenc szerzeményét.
Az évezred rendkívül divatos zenei formáját, a crossing-over-t követve a Budapest Klezmer Band megkísérelte ötvözni a klezmert és a klasszikus zenét. A Liszt Ferenc Kamarazenekar hangversenymestere, Rolla János felkérte a Budapest Klezmer Band alapítóját, hogy egy olyan művet komponáljon, amelyben a két együttes közösen zenélhet. Így született meg a Klezmer Szvit, amelyet 1999-ben mutattak be a Dohány utcai zsinagógában, és azóta is, minden évben előadják a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen is.
Időpont: 2011. június 5. 20 óra.
Jegyárak: 9.990-12.990 forint. Jegyedet itt válthatod meg!