Meghalt Carrie Fisher

Leia Organa örökre lehunyta a szemét

A legtöbben a Csillagok háborúja bájos hercegnőjeként ismerték. Infarktus végzett vele.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 2016-os év sok kedvelt ismert embert szólított el tőlünk. Drámai hírként érintett mindenkit, hogy karácsonykor eltávozott George Michael az élők sorából. Még magunkhoz sem térhettünk, és érkezett a következő szomorú értesítés. Meghalt Carrie Fisher, akit a legtöbben Leia hercegnőként ismertünk.

A színésznő még pénteken kapott szívinfarktust a repülőn, amikor hazafelé tartott könyvbemutatójának a turnéjáról. Megpróbálták újraéleszteni és landolás után azonnal kórházba szállították. Úgy tűnt, vasárnapra stabilizálódott az állapota. Ennek ellenére a hétvégén már Debbie Reynolds, az édesanyja posztolta a közösségi oldalakon, hogy imádkozzanak a lányáért. Leia Organa hercegnő azonban helyi idő szerint 8:55-kor örökre lehunyta a szemét.

Carrie Fisher 1956 október 21-én született. 1977-ben figyelt fel rá George Lucas, aki neki szánta Leia hercegnő szerepét a Star Wars-ban. Noha a széria és a karakter átütő sikere tette őt igazán híressé, tehetségét más területen, például az írásban is megmutatta. 1987-ben jelent meg a Képeslapok a szakadék széléről című regénye, ami önéletrajzi ihletésű és egyből bestseller lett belőle, majd később a legjobb adaptált forgatókönyvre is jelölték.

Nem tudni, mi lesz a hercegnő zsánerével az új Star Wars trilógia következő epizódjaiban, mert a 2015-ös Az ébredő Erő fejezetben neki is releváns szerepe volt. Nélküle folyik tovább tehát a Csillagok háborúja mítoszteremtő története.

kép forrás: InterCom, www.reddit.com

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük