Igazi zenei csemegével találkozhatsz Budapesten a héten: Büşra Kayıkçı építésznek indult, de zongorista lett

A zenei világ egyik fiatal és tehetséges alakja ad koncertet Budapesten.

Büşra Kayıkçı-koncert
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Török-Magyar Kulturális Évad keretein belül, a Yunus Emre Intézet és a Török Köztársaság Kulturális és Turisztikai Minisztériuma együttműködésében a zenei világ egyik fiatal és tehetséges alakja, Büşra Kayıkçı ad koncertet a Budapesti Magyar Hagyományok Házában 2024. március 5-én.

Büşra Kayıkçı-koncert

Büşra Kayıkçı Isztambulban zeneértő családban nőtt fel, kilencévesen kezdett zongoraleckéket venni, balettet tanult, és hétvégi művészeti iskolába is járt. A középiskola után azonban úgy döntött, hogy a belsőépítészetet választja hivatásul. "Az építészeti tanulmányok új szemléletet adtak a művészethez" - mondja -, és végül a zeneszerzésben találta meg azt a kreatív szabadságot, amelyet mindvégig keresett. Első műveit olyan modern klasszikus zeneszerzők ihlették, mint John Cage és Michael Nyman. Ugyanezen év novemberében saját maga adta ki a "Doğum" (törökül "születés") című kislemezt, majd az "Eskizler" című debütáló albumát. Eddigi legjelentősebb projektjei közé tartozik a New York-i Színházi Balettel való együttműködése 2020-ban, ahol Melissa Toogood koreográfus Kayıkçı zenéjére készített kortárs táncdarabot.

BÜŞRA KAYIKÇI – ZONGORA SZÓLÓEST

Büşra Kayıkçı új albuma, a "Places" a 2019-es első kompozíciós vázlatainak és tanulmányainak folytatása és megszilárdítása. A tanulmányok eredetileg az "Eskizler" című debütáló albumán jelentek meg. Kayıkçı megközelítése az első és a mostani albumon is bizonyos szempontból a szinesztézia jeleit mutatják - más szóval a zene és az építészet összekapcsolására vonatkozó elképzelése messze túlmutat a tisztán interdiszciplináris gondolkodáson.

A "Places" című album darabjai olyan elveket követnek, amelyeket Büşra Kayıkçı az építészetből ültetett át kompozíciós munkájába: egy tér harmonikus kialakításához megtanulta, hogy először a színeket, formákat és anyagokat választja ki, majd ezeket kombinálja egymással. Hasonlóképpen, zenéjében moduláris díszletként határozza meg a harmóniákat, dallamokat, témákat és motívumokat, a formát és a hangzó anyagot, hogy aztán kombinálja, összehasonlítsa, majd pedig egyensúlyba hozza.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Tudod, melyik banda frontembere szerepel a fotón? Profi vagy, ha mind a 10 zenészt felismered

Együttesek frontembereit kell beazonosítanod a képekről.

Elolvasom

Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük