Pénzbüntetéseket osztogat Kövér László
A házelnök él az év elején bevezetett bírságolás lehetőségével.
Két független országgyűlési képviselő, Karácsony Gergely és Szilágyi Péter az eddigi legmagasabb bírságot kapták Kövér László parlamenti elnöktől.
Kövér László házelnök május 6-án döntött úgy, hogy a legmagasabb bírságot szabja ki a képviselőkre, tehát Karácsony Gergelyt 50 ezer, Szilágyi Pétert 185 520 forintra büntette. Ez utóbbi Szilágyi tiszteletdíjának egyharmadát teszi ki, akinek a bírságát az elnök azzal magyarázta, hogy a Ház jegyzőjeként sokkal nagyobb felelősséggel tartozik. Kövér szerint magatartásukkal súlyosan sértették az Országgyűlés rendjét.
Ezért kaptak bírságot
A Párbeszéd Magyarországért két képviselője egy Loptok, csaltok, hazudtok! táblával jelent meg Cséfalvay Zoltán nemzetgazdasági államtitkár beszéde közben. A tábla a trafikpályázatok és a közérdekű adatok kiadásának változására vonatkozott, és nem mellesleg egy Fidesz-logó díszelgett a hátterében. Miután a táblát a felszólítás ellenére sem vitték ki a teremből, a terembiztosok gondoskodtak az eltávolításáról.
Az egyik képviselő, Karácsony Gergely azt nyilatkozta az ügyben, hogy a kinyilvánított vélemény miatt nem büntethető, így minden jogi lehetőséget kihasznál majd az igazuk érvényesítése érdekében, majd hozzátette: - Ez nem a büntetés összege miatt lényeges, hanem, mert szimbolikus ügyről van szó, és elfogadhatatlan, ha már a parlamentben sem lehet kimondani az igazságot.
Bírságok sorozata indul?
A parlamentben 2013. január 1. óta lehet pénzbírsággal büntetni a képviselőket. Ezt Kövér meglehetősen hamar kihasználta, amikor március közepén 131 ezer forint bírságot szabott ki Szanyi Tibor MSZP-s képviselőre, miután interpellációja után középső ujját felmutatva intett be a Jobbik-frakciónak. Ez az összeg Szanyi havi bruttó 394 ezer forintos tiszteletdíjának a harmada. Az Országgyűlésnek ez volt az első pénzbírsága. A múlt heti táblamutogatás a kormánypárti képviselők körében nagy felháborodást keltett, így a második lett a sorban. Szanyi Tibor egyébként esélyes lett volna megkapni a harmadikat, de azt maga Kövér László akadályozta meg. A pénzbírságot a kormánypártok és a Jobbik szavazta meg annak idején, míg az MSZP és a független képviselők többsége nem támogatta a javaslatot.
Mókás fotók: így tanulmányozza Orbán az LMP népszavazási kezdeményezését
Nézegess képeket!
ElolvasomEgyéb botrányok a parlamentben
A közel egy évvel ezelőtti parlamenti botrány a tiszaeszlári vérvád említése volt Baráth Zsolt Jobbikos képviselő által. A történet még 1882-re nyúlik vissza, amikor egy cselédlány, Solymosi Eszter holttestét megtalálták. Ekkor a nyírségi falu lakossága meghurcolta a Tisza-menti település zsidóit, azzal gyanúsítva őket, hogy rituális gyilkosságot követtek el. Az ügy hatalmas vihart kavart, egyben megerősítve a magyarországi antiszemitizmust. Végül bebizonyosodott, hogy a vád hamis, Baráth Zsolt mégis úgy emlegette a történetet, mintha az igazság még mindig nem derült volna ki.
Cikkünkben korábban tévesen állítottuk, hogy Baráth Zsolt jobbikos képviselő pere jelenleg is folyamatban van, ugyanis a Központi Nyomozó Főügyészség 2012. szeptember 12-én kelt határozatában megszüntette az eljárást.
A jobbikos képviselő beszéde általános felháborodást keltett, azonnali etikai bizottság elé állítását javasolta az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség, az LMP és az MSZP. Az ügy miatt Köves Slomó, a hitközség elnöke feljelentést tett, így a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozást rendelt el közösség elleni izgatás gyanúja miatt.
OLVASD EL EZT IS!
- magyarország
- bokros lajos
Bokros Lajos húzza ki az országot a bajból?
- fidesz
- mszp
Nincsenek biztonságban az adataid a Fidesznél
- kormány
- belföld