Bencze Ilonán pszichoanalízissel segítenek

A Thália Színház február 18-án bemutatásra kerülő darabja egy svájci elmegyógyintézetbe kalauzol.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kolonc című darab a híres kémnőről, Elsbeth Schlagmüllerről szól, műfaja: elmejáték. A budapesti Thália Színház Új Stúdiójában február 18-án lesz az ősbemutató, amikor is egy furcsa-bizarr pszichoanalízis részese lehetsz. A háromszereplős játékot Árkosi Árpád rendezte, a további előadások február 21-én, illetve 24-én lesznek.

A kolonc

Az első világháború híres kémnője évek óta magatehetetlenül fekszik egy svájci elmegyógyintézetben. Egy nap titokzatos látogató érkezik: fiatal orvosnő Magyarországról, aki a pszichoanalízis segítségével próbálna meg segíteni a nőn. De valóban csak ezért? Az analízis sikeresen indul, de a beteg lassan ráébred, ki áll vele szemben. És megkezdődik a párbaj, feltárul a múlt, a kémnő fantasztikus élete. Tudatos és tudat alatti harcot vív a két nő egymással, miközben köztük őrlődik a kórház fiatal igazgatója, aki a maga módján szerelmes betegébe. Hova juttatja őket ez a csupa titok elmejáték?!

Szereplők

  • Bencze Ilona - Elsbeth Schlagmüller
  • Hegedűs Miklós - dr.Theo Kappler
  • Vertig Tímea - Helga Bartmann

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Pozsgai Zsolt pszichojátéka valóságos helyzetre épít. Az első világháború legügyesebb kémje, Elsbeth Schlagmüller valóban egy svájci szanatóriumban halt meg jóval a háború után. Kinek állt érdekében megölni a látszólag mozgás- és beszédképtelen nőt? És miért? Miket tudhatott még ez az élőhalott, amitől útjában lehetett az újraszerveződő német titkosszolgálatnak? A darab ezekre a kérdésekre keresi a választ. A Thália Színház április havi műsorát itt nézheted meg!

OLVASD EL EZT IS!

Ezt is szeretjük