"Annyira megalázó volt" - Ezt kérnék az örmények a kiadatásért

Jó lenne, ha elismernénk, hogy 1915-ben népirtás történt. Másfélmillió örmény halt meg.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magyarország javíthatná a viszonyát Örményországgal, ha elismerné, hogy 1915-ben népirtás történt - mondta Akopján Nikogosz, az Országos Örmény Önkormányzat elnökhelyettese az MTI-nek.

Akopján Nikogosz, aki az Örmény Kultúráért Alapítvány elnöke is, úgy látja, hogy az Oszmán Birodalomban 1915-ben elkövetett örmény népirtás hivatalos elismerésével Magyarország gesztust gyakorolhatna. Ez hozzájárulhatna a magyar-örmény viszony rendezéséhez, amely a Magyarországon börtönbüntetését töltő Ramil Safarov azeri katona augusztus 31-i átadása miatt feszültté vált - tette hozzá.

Csak így lehetne rendezni a történteket

Kedden a news.am örmény hírportálon rövid interjú jelent meg Akopján Nikogosszal, amelynek orosz és angol változatában az olvasható, hogy Magyarország csak az örmény népirtás elismerésével rendezheti viszonyát Örményországgal. Ezt pontosította az MTI-nek nyilatkozva Akopján Nikogosz, hozzátéve, az örmény nyelvű hírben arról beszélt, hogy a magyarországi örmények elvárják a népirtás elismerését.

Az Országos Örmény Önkormányzat elnökhelyettese elmondta, hogy ismeretei szerint eddig a világ 49 országa, köztük Lengyelország és Szlovákia is népirtásnak ismerte el a mintegy másfélmillió örmény halálát. Ezzel kapcsolatban szólt arról is, hogy 2005-ben, a népirtás 90. évfordulójának évében az Országos Örmény Önkormányzat kezdeményezte, hogy az Országgyűlés ismerje el az örmény genocídium tényét. Az ügyben hatpárti egyetértés körvonalazódott, de - feltehetően Törökország politikai nyomása miatt - nem jött létre.

Terrorista csoport fenyegette meg a követséget

Nézegess képeket!

Elolvasom

Igazodnak az elnök döntéséhez

A news.am írása szerint Martonyi János külügyminiszternek az Országos Örmény Önkormányzat két vezetőjével, Serkisian Szeván Simon elnökkel és Avanesian Alex Artin elnökhelyettessel szeptember 6-án folytatott megbeszélésén felmerült annak lehetősége, hogy a magyarországi örmények küldöttsége Jerevánba utazzon, de ezt az önkormányzat elutasította. Akopján Nikogosz erről az MTI-nek elmondta, hogy nem volt jelen a megbeszélésen, az önkormányzat azonban most is készen áll arra, hogy részt vegyen a magyar-örmény viszony rendezésében. Küldöttség indítását tervezték, de csak abban az esetben látják értelmét a jereváni utazásnak, ha a látogatással érdemben hozzájárulhatnak a viszony javításához.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Annyira megalázó volt

A news.am híradásában az is olvasható, hogy az örmény önkormányzat igazodik az örmény elnök döntéséhez. Ezzel összefüggésben Akopján Nikogosz elmondta: az örmény diaszpóra egyetért azzal, hogy Örményország felfüggesztette a diplomáciai kapcsolatait Magyarországgal.

- Mást nem is lehetett tenni, annyira megalázó volt az örmények számára a magyar lépés. Bármelyik ország ezt tette volna - mondta.

Ezt is szeretjük