Színes fotókon az ókori világ hét csodája: így néztek ki időszámításunk előtt

A 3D-s technikával készült rekonstrukciók bemutatják, hogy nézhetett ki virágkorában az ókori világ hét csodája.

Az ókori világ hét csodája
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az általános iskolai történelemórán mindenki megismeri az ókori világ hét csodáját, melyek alatt az ókor legimpozánsabb és legpompásabb építményeit értjük. A listán szerepeltek a gízai piramisok, Szemiramisz függőkertje, az epheszoszi Artemisz-templom, Pheidiasz olümpiai Zeusz-szobra, a halikarnasszoszi mauzóleum, a rodoszi kolosszus és a pharoszi világítótorony.

Ezekből mára már csak a gízai nagy piramis létezik, az összes többi építményt elpusztították a földrengések, a háborúk, vagy egyszerűen az idő múlásának estek áldozatul. Egyes csodák külsejéről csak a korból fennmaradó írásos és művészeti emlékek, valamint a későbbi régészeti eredmények alapján kaphattunk képet. Ám az ausztrál Budget Direct most a digitális technika segítségével megmutatta, hogy nézhettek ki ezek a rendkívüli épületek fénykorukban: a képpárokon bal oldalt és felül a jelenlegi, jobb oldalt és alul pedig az újraalkotott állapotot láthatod.

Kiemelt kép: Getty Images.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az anyaság témakörét boncolgattuk. Tényleg az anyukák a rossz, az apukák pedig a jó zsaruk? Magányosak az anyukák a mai világban? Milyen a munkába visszatérő anyák helyzete Magyarországon? Frusztrálóak az anyainfluenszerek? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ Semjén Nóra anyainfluenszer, valamint Fehér Ági, a Femina főszerkesztője és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük