Furcsán hajlékony nőről terjed egy fotó az interneten - Mutatjuk az eredeti képet

Nem szabad mindent elhinni, amit az ember az interneten lát: a következő képek egytől egyig átverést tartalmaznak.

Átverős képek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre profibbak a képszerkesztő szoftverek, és azok is, akik használják őket, ennek következtében sosem lehetünk biztosak abban, hogy amit az interneten látunk, az 100%-ig valódi. Egyesek ezt a fejlődést arra használják, hogy néhány perc hírnévért, vagy csak a hecc kedvéért elképesztő manipulációkat töltenek fel, persze igaziként eladva, viszonylag hihető és érdekes sztorikkal körítve.

Ezek a fotók aztán önálló életre kelnek, gyorsan elterjednek a világhálón, és hamarosan tömegek kezelik tényként azt, ami csak egy átverős kedvében lévő képszerkesztő fejéből pattant ki. Az alábbi felvételek is ilyenek, de most lerántjuk róluk a leplet: a képpárok bal oldalán az ismert, szerkesztett fotót láthatod, jobb oldalon pedig az eredeti kiindulási pontot.

Futótűzként terjed az interneten a fotó, amin egy nő furcsa békapózban áll egy lehetetlenül pici polcon. Valójában csak az egyik lábát tette fel, bár a kép így is meglehetősen furcsa.
A Metro-Goldwyn-Mayer intróját egyáltalán nem így vették fel, a bal oldali képet csak összedolgozták egy állatkórházban készült fotóval.
Bármilyen szép is, sajnos a befagyott Velencéről készült kép sem igazi. A jeges környezetet a Bajkál-tavat ábrázoló fotóról emelték át.
Megrendezett az a szívszorító fotó, melyen egy szír kisfiú a szülei sírjai között alszik. A gyermek ismerte a fotóst, és bár a két halomban nem a szülei nyugszanak, még mindig megrendítő a felvétel.
Bár a zsiráfok között valóban előfordulhatnak törpenövésű egyedek, ez a kép csak a képzelet és a Photoshop szüleménye.
A pilóta ikonikus szelfije is egy fokkal kevésbé veszélyes körülmények között készült, mint ahogyan az ismert.
A szuperhold némi szoftveres rásegítéssel került ilyen pontosan Dubai felhőkarcolójára, jobb oldalon láthatod, hol helyezkedett el eredetileg a fotó készültekor.
A varázslatos kastély sem létezik ebben a formában: a szikla Thaiföldön található, az épület pedig Németországban.
A lencseszerű felhő önmagában is elég érdekes jelenség, de valaki szerette volna tovább fokozni a látványt, ezért Photoshoppal odavarázsolt még néhányat piramis alakzatban.
A bajszos-szemöldökös cicaként ismert macska valójában csak bajszos.

Kiemelt kép: Getty Images

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük