Veszélyes kisbolygó tart a Föld felé: holnap halad el mellettünk

Ha becsapódna a mellettünk elhaladó aszteroida, a Föld egész élővilágát megsemmisítené.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Holnap este, 23 óra előtt egy perccel ér a legközelebb bolygónkhoz az 1998 QE2 névre keresztelt aszteroida.

Ha a képződmény becsapódna a Földbe, teljesen letarolná annak felszínét, és mindenféle életnek véget vetne a bolygón. Szerencsére ettől nem kell tartani.

Közel három kilométeres

A felénk tartó kisbolygó átmérője nem kisebb, mint nagyjából 2,7 kilométer. Ekkora mérettel már a legnagyobb földközeli objektumok közé sorolható, és igen veszélyes lehetne ránk nézve, de szerencsére nem kell tartani semmitől, mert a becsapódás nem következik be.

Számítások szerint a legkisebb távolság, ami a bolygónk és az aszteroida között lesz, körülbelül  5,8 millió kilométer, ami a Hold-Föld távolságnak nagyjából a 15-szörösét teszi ki, így igen nagynak és biztonságosnak mondható.

Ahhoz azonban elég közel lesz, hogy eredményes vizsgálatokat, megfigyeléseket végezzenek rajta a tudósok, és erre sort is kerítenek majd. Ezek segítségével fény derül majd egy új égitest alakjára és felszínének milyenségére.

Lélegzetelállító fotók! A top 7 NASA-kép az elmúlt évekből

Nézegess képeket!

Elolvasom

Megvizsgálják a kisbolygót

A radarcsillagászok már dolgoznak az ügyön, ugyanis a bolygó elhaladása előtti és az elhaladást követő napokban is letapogatják a felszínét két nagy antenna, a 70 méteres Goldstone és a 305 méteres Arecibo segítségével. Az így kapott adatokból, eredményekből következtetik majd ki, hogy honnan jött az aszteroida, és nagyjából megjósolják majd, merrefelé tart.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A technika, amit a kutatók használnak majd, egészen új, és segítségével minden eddiginél sokkal pontosabb képet kapnak majd a kisbolygóról. Az 1998 QE2-t 15 évvel ezelőtt fedezték fel, és a mostani közelsége jó alkalom rá, hogy többet megtudjanak róla. A megfigyeléseket május 30. és június 9. között végzik.

Ezt is szeretjük