A halála után került a világ legismertebb emberei közé
Új megközelítésben mutatják be.
A Zsidó Nyári Fesztivál programjának keretében kerül bemutatásra szeptember 2-án a Nemzeti Táncszínház és a Budapest Táncszínház közös produkciójaként a Kislányom, Anne Frank című táncelőadás, amelynek különlegessége, hogy az irodalom és a tánc formanyelvén egyensúlyozva viszi színpadra ennek az életszerető kislánynak a történetét.
"Nyolcunkat itt a Hátsó traktusban egy darabka kék égnek képzelem, melyet komor, fekete viharfelhők vesznek körül. És ez a körbefogott darabka kékség, ahol élünk, egyelőre még biztonságos, de a közelgő veszedelmek felhőgyűrűje egyre szorosabban bekerít minket. (...) Nézünk mindnyájan lefelé, ahol az emberek egymással harcolnak, nézünk fölfelé, ahonnan nyugalom és szépség árad, de se föl, se le nem juthatunk, egy nagy, sötét kolosszus állja utunkat (...) " - írja egy kislány a naplójába, miközben a II. Világháború viharfelhői egyre jobban gyülekeznek a feje fölött.
Nyolc rejtőzködő életét tudósítja, szinte napi rendszerességgel, de a leginkább mégis saját magával ismertet meg bennünket. A Budapest Táncszínház előadása ennek a különleges, életszerető embernek a személyiségét próbálja kibontani, a tánc és az irodalom határmezsgyéjén egyensúlyozva. Az ő szemén, az ő gondolatain keresztül hallhatjuk meg a rejtőzködés hangjait, az élet lüktetését, a félelem és a bátorság dübörgését, a puha lépések neszében rejlő feszültséget.
Az előadás a Budapest Táncszínház és a Nemzeti Táncszínház közös produkciója. Koreográfus: Földi Béla