Ez a 3 éves kisfiú lett a világ leghíresebb fizikusa - Felismered?
1921-ben nyerte el a Nobel-díjat, 1999-ben az „évszázad emberének” választották.

- Pofonegyszerű házi gyanta, ami tartós simaságot garantál: a cukorgyanta könnyen összeüthető »
- Így varrtál már fel gombot? – Apró részlet a ruhán, de sokat dob rajta »
- A High School Musical 36 éves színésznője ma is bevállalhatná egy tinilány szerepét: Ashley Tisdale szépségrutinja alapos, de egyszerű »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Átmennél most a földrajzérettségin? 10 kérdés, amire tudni kellett a választ
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Albert Einstein (1879-1955) 42 évesen nyerte el a fizikai Nobel-díjat az elméleti fizika területén szerzett eredményeiért, különös tekintettel a fényelektromos jelenség törvényszerűségeinek felismeréséért.
Legismertebb és legtöbbet említett munkája relativitáselmélete, mely szerint a gravitáció - a newtoni elmélettel ellentétben - nem erő, hanem a téridő görbületének következménye. Az elmélet azonban 1921-ben még túlzottan vitatott volt ahhoz, hogy ezért ítéljék oda számára a Nobel-díjat.
Albert Einstein, az évszázad embere
Munkája nagymértékben hozzájárult a statisztikus mechanika, a kvantummechanika, valamint a kozmológia fejlődéséhez. A Time folyóirat 1999-ben az „évszázad emberének” választotta. Munkái során olyan dolgokat is képes volt előre jelezni, melyek csak egy évszázaddal később nyertek bizonyítást a gyakorlatban. 2016-ban például beigazolódott a gravitációs hullámokkal kapcsolatos elmélete, melynek nyomán egy teljesen új tudományág, a gravitációshullám-csillagászat született. Neki köszönhetően az emberiség már másként gondolkozik az időről, tömegről, energiáról, mint korábban. A következőkben néhány eddig talán kevéssé ismert fotót és információt villantunk fel a világ egyik legnagyobb tudósának életéből.