Képeken Afganisztán ismeretlen, valódi oldala: a legtöbben nem így képzelik

Valószínűleg senki sem gondolná, hogy az itt élő népek valójában nagyon vendégszeretőek. Ezt szeretné bebizonyítani a fotós.

Afganisztán békés oldala
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Afganisztán szomorú pont a világtérképen, hiszen közel három évtizede különféle háborús konfliktusok színtere. Először ott volt a szovjet elnyomás 1979-től 1989-ig, majd egymást érték a törzsi polgárháborúk 1990-től egészen 1996-ig. 

Utána következett a tálibok erőszakos hatalomátvétele 1996-tól 2001-ig. A rengeteg csapás miatt Afganisztán infrastruktúrája és gazdasága mára rendkívül elmaradott, az ország pedig a világ egyik legszegényebb helyévé vált. Ezért a turisták számára nem túl vonzó.

Afganisztán békés oldala

Thijs Broekkamp természetfotósként járja a világot, munkásságának középpontjában pedig a tájképek mellett az emberi élet mindennapjai állnak. Azok a pillanatok, amelyek felett könnyű elsiklani, pedig sokat elárulnak az adott ország lakóiról.

Afganisztánról készült fotósorozatában szerette volna bemutatni, hogy minden rossz dolog és a nagy szegénység ellenére az emberek nagyon kedvesek és vendégszeretőek, és az országnak megvannak a maga szépségei. Reméli, hogy képei ledöntik a polgárokkal és a hellyel kapcsolatos a sztereotípiákat.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nyitókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük