Amikor Hitler hajléktalanszállón lakott: a diktátor nem mindig volt befolyásos személyiség
A későbbiekben rettegett diktátorrá váló Hitler fiatalon súlyos anyagi gondokkal küzdött.
Kevesen tudják, hogy Adolf Hitler náci vezető, aki több millió ember halálát és a második világháború kitörését is okozta, fiatal éveiben festő akart lenni.
Apja határozottan elutasította, hogy művészi pályát válasszon. Ő közalkalmazottnak szánta, Hitler azonban nem hallgatott rá.
Adolf Hitler hajléktalanszállón
Apja halála után, 1908-ban, elhagyta Linzet, és Bécsbe költözött, hogy megvalósítsa elképzelését. Bár elszántan ostromolta a Bécsi Művészeti Akadémiát, felvételijét többször egymás után is elutasították, mivel rajzkészségét nem találták elég jónak.
Így - sajnos - nem a művészi pálya lett az övé. Ezt mindig nagyon sérelmezte, és a Mein Kampfban meg is fogalmazta, mennyire rosszul érintette a sikertelenség. A témát Hitler mégsem tudta elengedni, és nem keresett magának hétköznapi állást, inkább festegetéssel, rajzolgatással, henyéléssel, olvasgatással töltötte mindennapjait. Ennek hamarosan meg is lett a böjtje.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A majdani Führernek ugyanis egykettőre elfogyott a pénze, és komoly anyagi gondjai lettek. Sem a napi betevőt, sem a lakása fenntartását nem tudta megoldani. 1909-ben mégis rájött, hogyan lábalhatna ki a bajból. Tájképeket és házakat ábrázoló képeslapokat szerzett, és azokat másolta a festővászonra. Gyenge minőségű olaj- és akvarellképeit turistáknak és képkeretárusoknak adta el, de ebből sem lett túl sok pénze.
Mivel lakását nem tudta fenntartani, Hitler hamarosan az utcára került és hajléktalanszállókban tengette az életét. Erre az időszakra élete legkeményebb és legszomorúbb szakaszaként emlékezett vissza, és legszívesebben kitörölte volna a múltjából.
Rendőrségi feljegyzések ugyancsak őrzik annak a nyomát, hogy a később hatalomra tört diktátor egykor a Haus Meldemannstrasse-ban, egy hajléktalan férfiszállóban élt Bécs északi részén 1910 és 1913 között.
Ironikus módon életének ezt a szakaszát leginkább a zsidók között töltötte el, akik az otthonban többségében éltek, és a hajléktalanszállót, ahol lakott, gazdag zsidó jótevők finanszírozták. A zsidók iránti gyűlölete mégis ki tudott bontakozni, és miután Hitler, maga mögött hagyva a múltját, politikai pályára lépett, ez sajnos milliók életébe került.
Hitler pimasz unokaöccse
Hitler fiatal unokaöccse nem átallott szaftos írásokat közzétenni a Führerről: következő cikkünk a férfiról szól, aki vékony jégen táncolt.