10 megható fotó, ami könnyeket csal a szemedbe

A hazatérés öröménél aligha van nagyobb. Íme, tíz megható fotó, mely az első találkozás pillanatával.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
A hazatérés öröménél aligha van nagyobb. Íme, tíz megható fotó, mely az első találkozás pillanatával.

Egy profi fotósnak nem kell stúdió ahhoz, hogy emlékezetes pillanatokat örökítsen meg. Sőt, a legmeghatóbb felvételek akkor születnek, amikor arra senki sem számít.

Amikor nincs idő pózolni, amikor az embernek nincs ideje arra figyelni, hogy vajon megfelelően mutat-e majd az a bizonyos mosoly a fényképen.

A legmeghatóbb felvételek akkor születnek, amikor valaki a legőszintébb pillanatokat örökíti meg - például a hazatérés örömét. A LIFE magazin legmeghatóbb képei között válogattunk.

Az első találkozás

Hat hetes kislányát tartja kezében egy amerikai tengerész, aki Irakból San Diegóba visszatérve először találkozhatott a csöppséggel. A kép 2004-ben készült, de az Amerikai Egyesült Államok az azóta eltelt öt évben sem tudta jelentősen csökkenteni katonai jelenlétét a közel-keleti országban.

Az Egyesült Államok és szövetségesei 2003 márciusában indítottak támadást Szaddám Huszein állama ellen, és, bár a diktátornak ekkor még sikerült elmenekülnie, decemberben rábukkantak a búvóhelyére, és fogságba ejtették. Hosszú tárgyalássorozatot követően a volt elnököt halálra ítélték, és 2006 decemberében kivégezték.

Sandy Huffaker/Getty Images

Végre itthon

Kisgyermeke csimpaszkodik annak a második világháborús katonának a lábába, aki váratlan eltávozást kapott, és így az ünnepeket a családja körében tölthette. Az 1944 decemberében készült fekete-fehér felvétel annak ellenére hihetetlen drámaisággal bír, hogy a felnőttek arca nem is látszódik: a fiúcska tekintete és a szülők mozdulatai, a férje nyakába ugró asszony örömteli gesztusai mindennél beszédesebbek.

Time Life Pictures/Time & Life Pictures/Getty Images

A háború még fél évig tartott, így a katonának minden bizonnyal vissza kellett térnie a frontra. Ám maradandó élményt jelenthetett számára, hogy - ha csak rövid időre is - újra együtt lehetett a szeretteivel. A hat évig tartó nagy világégés során több mint 60 millió ember vesztette életét.

Anya visszajött

12 hónapos iraki katonai szolgálat után ismét amerikai földre lép egy anya 2007 februárjában. A tengerészet kötelékében a Közel-Keleten harcoló nőt odahaza a négy éves kisfia és annak egy évvel fiatalabb húga várta.
A 2003-as invázió során közel 300 ezer fős szövetséges hadsereg támadta meg Irakot, és ebből 250 ezer katona az Amerikai Egyesült Államok haderejéhez tartozott.

David McNew/Getty Images

Ez a létszám napjainkra a felére csökkent, a törékeny békét azonban még ekkora sereggel is szinte képtelenség fenntartani. Szaddám Huszein 375 ezer katonát tudott kiállítani a támadók ellen, a gyengén felfegyverzett irakiak azonban képtelenek voltak komolyabb ellenállást kifejteni. Néhány hét alatt a főváros, Bagdad is elesett, és a villámháború véget ért.

Apa és a maci hazatér!

A feleségét és kislányát megölelő amerikai katona még csak egyszer találkozhatott öt hónapos csöppségével. A főhadnagy egysége hét hónapig Irakban, Bagdad külvárosában teljesített szolgálatot, és ezalatt 68-an részesültek közülük valamilyen kitüntetésben. A fotó elkészültéig - 2008 márciusáig - az amerikaiak közel négyezer katonát vesztettek el a közel-keleti országban folyó összecsapások során, és ez a szám az azóta eltelt bő másfél évben több mint háromszázzal növekedett. A sebesültek száma meghaladja a 30 ezret.

David McNew/Getty Images

Apa és lánya

Az amerikai légierő tiszthelyettesének megható találkozása lányával a hat hónapos iraki szolgálatról hazatérve.

A 2008 nyarán készült felvétel a sírásban kitörő gyermek aggodalmát, az apa hazatérése felett érzett örömét és a jövőtől való félelmét egyetlen pillanatba sűríti össze.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Az iraki háború 2003-as kitörése óta több ezer amerikai vesztette el valamelyik hozzátartozóját, a közel-keleti állam veszteségei azonban még ennél is nagyobbak: a Szaddám-rezsim évtizedekig tartó csatározásai miatt napjainkban mintegy ötmillió iraki árvát tartanak számon.

Ezt is szeretjük