Mostanáig hallgatott róla! Csala Zsuzsa először beszélt súlyos betegségéről

Csala Zsuzsa az Aktívnak adott egy feltárulkozó interjút.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Néhány nappal ezelőtt Csala Zsuzsa adott egy megindító és felkavaró interjút az Aktívnak, amiben kendőzetlenül mesélt fiatalkori élményeiről, súlyos betegségéről és legnagyobb szakmai sikereiről is.

A 78 éves, Jászai Mari-díjas színésznő az elmúlt évtizedek során készült fényképeiből válogatott, amiket meg is mutatott a nézőknek, illetve személyes kommentárokat fűzött hozzá mindegyikhez.

"Akkor még nem tudtuk, hogy pánikbetegségnek hívják"

A beszélgetés egyik legmegrázóbb vallomását egy 1978-ban készült fotó váltotta ki, melynek kapcsán Csala Zsuzsa elmondta, hogy akkoriban bizony nagyon súlyos betegség gyötörte, amit csak nemrég sikerült diagnosztizálni.

- Ez azért érdekes, mert én pánikbeteg voltam. Akkor még nem tudtuk, hogy a betegséget pánikbetegségnek hívják - magyarázta hazánk közkedvelt színésznője, akinek két éven keresztül nehezítette meg életét a pánikbetegség.

Ami a tüneteket illeti, nem titkolta el, hogy ebben az időszakban nem akart élni, semminek nem látta az értelmét, semmiben nem talált örömet, sőt, még a mozgással is komoly gondjai adódtak.

Kórházban is feküdt

- Nem tudtam menni, csak a falba kapaszkodva, vagy ha valakit fogtam. Az előadásban egy bohócot játszottam, de annyira beteg voltam, hogy nem tudtam, hogy hol van a közönség - idézte fel emlékeit.

Az utóbbi évtizedek kedvenc magyar sztárjai

Nézegess képeket!

Elolvasom

Csala Zsuzsa azt is elárulta, hogy kollégái igazították el a színpadon, hogy merrefelé beszéljen, mivel, ahogyan ő fogalmazott, azt sem tudta, hogy hol van, ám végül akaraterejének köszönhetően sikerült meggyógyulnia.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

- Én ezt a betegséget senkinek nem kívánom, két évig voltam benne, és saját magam küzdöttem le, kórházban is feküdtem, senki a mai napig nem tudta, hogy én pánikbeteg voltam - zárta le a beszélgetést Csala Zsuzsa.

Ezt is szeretjük