Korpát, viszketést és hajtöredezést okoz - A szulfátot így keresd a címkén
A legtöbb samponban ott van, pedig komoly problémákat okozhat.

- Nőies, sokoldalú zárt cipők őszre: nadrággal és szoknyával is jól mutatnak – Árakkal, lelőhelyekkel »
- 50 felett is ragyogó, dús marad a frizura ezekkel a bevált praktikákkal: a festett és az ősz haj új életre kel »
- Csak pár apró mozdulat, és nem villan ki a melltartó a ruha alól: szuper trükkök, ha meggyűlik a bajod a kivágott fazonokkal »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Hátborzongató, VV Anett mit hallucinált igazából: először mondta el, mi történt a teaszeánszon
A samponok dizájnos, színes csomagolása és a gyönyörű, fényes, dús vagy éppen a korpamentes haj ígérete mellett szinte senki sem nézi meg azt, hogy mégis milyen összetevőkkel kínál ilyen hatást az a bizonyos termék.
Mert bár lehet, hogy mindenféle szuper tápláló olajat vagy éppen még folyékony keratint is tartalmaznak, attól még akár tönkre is tehetik a hajszálaidat és a fejbőrödet, ha egy bizonyos anyag is a szerves részüket képezi.
Rengeteg káros hatása van a szulfátnak
Ez pedig nem más, mint az SLS, azaz a sodium-lauryl-sulfate. A samponok, a szappanok, a habfürdők és a tusfürdők nagy részében megtalálható, és a tisztítószerek alapanyaga is. Nagyon hatékony zsíroldó, anionos felületaktív anyag, ami mindenhonnan segít eltávolítani a zsíros, olajos szennyeződéseket. Elsőre azt gondolhatnánk, hogy akkor pont jó a haj tisztítására is, azonban ez egyáltalán nem így van.

A baj ugyanis az, hogy a bőr saját faggyúrétegét is eltávolítja, ezért hosszú távon kiszárítja, irritálhatja azt, a fejbőrön pedig korpát okozhat. A hajszálakra is nagyon káros hatással van: kiszárítja, gyengévé és töredezetté teszi őket. Sajnos viszont ez még nem minden, rengeteg további káros mellékhatása is van, például felerősíti a bőrbetegségekkel küzdők tüneteit, lassítja a sebgyógyulást, aftákat okozhat a szájban.
Ezért, ha teheted, mindig ellenőrizd a címkét, ha samponokat vagy tusfürdőket vásárolsz, és ha látod a sodium-lauryl-sulfate feliratot, akkor inkább tedd vissza a polcra, és keress egy szulfátmentes verziót. Érdemes még keresned és kerülnöd még a hasonló hatásmechanizmussal rendelkező ammónium-lauril-szulfátot - ALS -, és az alkil-benzol-szulfonátot – ABS- is, de ezeket ritkábban használják.