Korpát, viszketést és hajtöredezést okoz - A szulfátot így keresd a címkén
A legtöbb samponban ott van, pedig komoly problémákat okozhat.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
A samponok dizájnos, színes csomagolása és a gyönyörű, fényes, dús vagy éppen a korpamentes haj ígérete mellett szinte senki sem nézi meg azt, hogy mégis milyen összetevőkkel kínál ilyen hatást az a bizonyos termék.
Mert bár lehet, hogy mindenféle szuper tápláló olajat vagy éppen még folyékony keratint is tartalmaznak, attól még akár tönkre is tehetik a hajszálaidat és a fejbőrödet, ha egy bizonyos anyag is a szerves részüket képezi.
Rengeteg káros hatása van a szulfátnak
Ez pedig nem más, mint az SLS, azaz a sodium-lauryl-sulfate. A samponok, a szappanok, a habfürdők és a tusfürdők nagy részében megtalálható, és a tisztítószerek alapanyaga is. Nagyon hatékony zsíroldó, anionos felületaktív anyag, ami mindenhonnan segít eltávolítani a zsíros, olajos szennyeződéseket. Elsőre azt gondolhatnánk, hogy akkor pont jó a haj tisztítására is, azonban ez egyáltalán nem így van.

A baj ugyanis az, hogy a bőr saját faggyúrétegét is eltávolítja, ezért hosszú távon kiszárítja, irritálhatja azt, a fejbőrön pedig korpát okozhat. A hajszálakra is nagyon káros hatással van: kiszárítja, gyengévé és töredezetté teszi őket. Sajnos viszont ez még nem minden, rengeteg további káros mellékhatása is van, például felerősíti a bőrbetegségekkel küzdők tüneteit, lassítja a sebgyógyulást, aftákat okozhat a szájban.
Ezért, ha teheted, mindig ellenőrizd a címkét, ha samponokat vagy tusfürdőket vásárolsz, és ha látod a sodium-lauryl-sulfate feliratot, akkor inkább tedd vissza a polcra, és keress egy szulfátmentes verziót. Érdemes még keresned és kerülnöd még a hasonló hatásmechanizmussal rendelkező ammónium-lauril-szulfátot - ALS -, és az alkil-benzol-szulfonátot – ABS- is, de ezeket ritkábban használják.