A korpásodást legtöbb esetben fertőzés okozza, ami lehet gombás vagy bakteriális. A gombás fertőzés száraz korpát okoz, a baktériumok viszont zsíros korpásodást okoznak. Bőrgyógyász segíthet kideríteni, melyikkel van dolgod, és ezután tudod hatékonyan kezelni, ami hónapokig is eltarthat.
Dia
Vitamin-, illetve ásványianyag-hiány is okozhat korpásodást, elsősorban A-vitamin-hiány, bár ez ritkán alakul ki. C-vitamin-hiány is állhat a háttérben, ahogy a bőr zsírhiánya is, de a nem megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás is a fejbőr hámlásához vezethet.
Dia
A hajfestés kétoldalú, van, akinek segít a korpásodáson, mert a durva kémiai anyagok elpusztítják a korpát okozó kórokozókat, de van, akinek a fejbőre nem tolerálja a festést, kiszárad, és elindul a hámlás.
Dia
Bár a reklámok szerint vannak szuper samponok korpásodásra, egyáltalán nem biztos, hogy egy általános sampon megoldja a problémát. Az összetevők listáját a sampon esetében is érdemes vizsgálni, hogy ne legyen benne szárító hatású, irritáló anyag.
Dia
Ugyanez igaz a hajformázókra. Ezek a készítmények, ahogy a nevük is mutatja, hajra valók, és nem fejbőrre. Nagy részük tele van denaturált szesszel, ami kiszárítja a bőrt, de más agresszív anyagok is vannak bennük, amiknek semmi keresnivalója a fejbőrön.
Dia
A pikkelysömör is gyakran okoz korpásodást, ez a hámlással járó bőrbetegség nem kezelhető, de tünetmentesíthető. A szarutermelő sejtek burjánzásnak indulnak, a bőr pedig fokozottan hámlik. Ha az arcon vagy a fül mögött is vannak pirosas, hámló foltok, akkor valószínűsíthető, hogy a fejbőr is ezért korpásodik.