Így divatoztak a magyar nők a két világháború között: a ruha és a frizura is rövidebb lett
Ekkoriban született meg a modern nőideál, ehhez pedig az öltözködés is igazodott.
Az I. világháború a maga borzalmaival az élet minden területére hatással volt, így a két világháború közötti időszak divatjára is. Itthon a szerettek elvesztése és a trianoni békeszerződés miatt érzett gyász beszivárgott az otthonokba, és a társasági élet is szegényebb lett.
A két világháború között a legtöbb európai országban választójogot kaptak a nők, Magyarországon 1919-ben. Az emancipáció az öltözködésen is éreztette a hatását: a frizurához hasonlóan a ruhák is rövidültek, kiszorult a fűző, szerephez jutott a kényelem és a praktikum is. Ebben a korszakba született meg a modern nőideál.
Divat a két világháború között
Az 1920-as években született a divattörténet egyik legikonikusabb darabja Párizsban, a Coco Chanel tervezte kis fekete ruha, ami a változás sok elemét magába sűrítette. Tartósnak, kényelmesnek és elérhetőnek bizonyult, ráadásul sokféle alkalomra be lehetett vetni a napi többszöri átöltözés helyett, ami a dolgozó nő számára ideális választást jelentett.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Borító- és ajánlókép forrása: Fortepan/Lissák Tivadar)