3 eset, amikor a kontaktlencse nem hiúsági kérdés

Van amikor a szemüveg kényelmetlen és nehezíti a tevékenységedet? Ilyenkor érdemes váltani! (x)

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Egy szemüveg mindenkit intelligensebbnek mutat, ráadásul most nagyon divatos is. Sok egyetemista tudatosan vesz fel még akkor is szemüveget a szóbeli vizsgákra, ha amúgy nincs is rá szüksége, csak hogy jobb jegyet kapjon. A munkahelyen is jól jöhet időnként egy a komolyságunkat fokozó kiegészítő, de sportoláskor, utazáskor, vagy amikor bulizni mész, bizony praktikusabb választás lehet a kontaktlencse.

Úszásnál, búvárkodásnál, síelésnél nehéz beszerezni olyan speciális szemüveget, ami még dioptriás is; utazásnál a melegből hidegbe mászkálás miatt lehet zavaró, ha állandóan bepárásodik a szemüveged; bulikban pedig mégiscsak könnyebb közvetlen szemkontaktust teremteni a társaság tagjaival, ha nincs a szemed előtt egy szemüveg, arról nem is beszélve, hogy a tánc hevében sem kell azon aggódnod, hogy egy lendületes pörgetésnél esetleg leesik a fejedről.

Viszont nagyon sok kérdés és kétely merülhet fel a kontaktlencse viseletével kapcsolatban. Tudd meg, mik azok a tényezők, amikre figyelned kell, hogy hosszú ideig biztonságosan viselhesd.

Bárki viselhet kontaktlencsét?

Kevés kivétellel szinte bárki viselhet kontaktlencsét, a lencseviselést azonban alkalmassági vizsgálatnak kell megelőznie. A kontaktlencse segítségével szabadabbnak érezheted magad, élesen láthatsz – anélkül, hogy zavarna a szemüveg – és könnyebben kifejezheted magad személyes beszélgetés közben.

Rengeteg lencsetípus érhető már el az optikákban, ezért mindenképp érdemes az illesztő tanácsát kikérni, aki segít majd eligazodni, hogy melyik kontaktlencse illik a legjobban hozzád és az életstílusodhoz.

Ha nem mersz a szemedbe nyúlni

Amikor behelyezed a kontaktlencsét, nem nyúlsz bele szószerint a szemedbe, csak közelítesz felé, és amikor elég közel és jó szögben közelíted a lencsét a szemedhez, az könnyedén felkerül a szemre. De ha túl erősen akarod rányomni a lencsét, akkor nem fog sikerülni a felhelyezés.

Szemészorvos vagy optikában dolgozó optometrista - az alkalmassági vizsgálatok elvégzése után- segít megtanulni a kontaktlencse felhelyezését, illetve a kivételét. Nem kell izgulnod, kis gyakorlással a megfelelő technika könnyen elsajátítható!

Igaz, hogy a kontaktlencse el tud veszni a szemben?

Nem, a kontaktlencsék nem tudnak elveszni a szemedben. A szemgolyót és a szemhéjat is a vékony kötőhártya fedi mely anatómiai helyzetéből adódóan megakadályozza, hogy a lencse a szemgolyó mögé kerüljön.

Csak alkalmanként szeretnél szemüveg mellett lencsét hordani?

Ha valaki csak bizonyos alkalmak – sportolás, szórakozás, nyaralás, síelés – idejére szeretne kontaktlencsét viselni, akkor számukra a napi kihordású kontaktlencse az ideális választás. A napi viseletű kontaktlencséhez nincs szükség ápolószerre – mert reggel beteszed, este kiveszed és eldobod, majd a következő alkalommal egy teljesen új lencsét bontasz fel.

Így ezt a költséget megspórolhatod, továbbá a havi kihordású kontaktlencsét a felbontástól számítva csak 30 napig hordhatod (a 30. nap után ki kell dobni!), még akkor is, ha a 30 nap alatt csak 2-3 alkalommal hordtad.

Tehát ha megveszel egy 30 darabos napi kontaktlencsét - ami 15 alkalomra elég - sokkal jobban jársz! Egy átlagos napilencse, ajánlott fogyasztói árakkal számolva így egy alkalommal körülbelül 500 forintba kerül.

Tudtad, hogy naponta 14 000 alkalommal pislogunk?

A DAILIES® AquaComfort Plus® napi kihordású kontaktlencsék esetében minden egyes pislogással nedvesítő anyag szabadul fel, mely segít a lencse felszínén tartani a könnyfilmet, ezáltal biztosítva az egésznapos kényelmet és a tiszta látást.

Keress fel egy szakembert - szemész orvost, vagy optometristát - és kérd tőle a a DAILIES® AquaComfort Plus® napi viseletű kontaktlencsét, mellyel tökéletes biztonságban tudhatod szemedet!

Ezt is szeretjük