5 jel, hogy nem megfelelő az arckrémed

Ha nem a bőrtípusodnak és korodnak megfelelő arckrémet választod, akkor nemhogy nem használsz, de még árthatsz is a bőrödnek.

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Minden reklám a legjobbat mondja az adott termékről. Extra hatékony, 500%-kal nő a hidratáltság, a ráncok pedig örökre eltűnnek.


Ezt megfejeli még a gusztusos csomagolás, a tudományos bizonyíték, esetleg egy apró ajándék a krém mellé. Könnyű ezek után elcsábulni.

A bőrünk azonban nagyon különböző, így nem a csomagolás fog dönteni arról, hogy egy krém jó-e neked, vagy sem.

Hogyan válassz?

Elsőként meg kell határoznod az arcbőröd típusát. A legegyszerűbb, ha elmész egy nagyobb kozmetikai üzletbe vagy márkaboltba, ahol ingyenes bőrdiagnózison vehetsz részt.

Megkérdezheted kozmetikusodat is. De a legegyszerűbb, ha magad állapítod meg, milyen bőrtípussal rendelkezel. Vedd figyelembe, hogy a legtöbb nő szárazabbnak ítéli meg a bőrtípusát a valós állapotnál.

Normál bőr

Csak a legszerencsésebbek rendelkeznek ezzel a bőrtípussal. A bőr üde, bársonyos, tiszta, nincsenek rajta pattanások, nem húzódik, nem hámlik. A pórusok zártak.

Száraz bőr

A bőr vékony, könnyen hámlik, húzódik, különösen arctisztítás után. Könnyen kipirosodik. Pattanások nagyon ritkán jelentkeznek a száraz bőrön, de előfordulhatnak. A száraz bőrt okozhatja a helytelen táplálkozás, a környezeti ártalmak, de lehet örökletes is lehet.

Zsíros bőr

A pórusok tágak, a bőr olajos, fénylik, még tisztítás után is. A bőrt mitesszerek, pattanások tarkítják. A homlokon, az orron és az állon még fokozottabb a faggyútermelés. A zsíros bőr leginkább a hormonoknak köszönhető, pubertás korban okozza a legtöbb problémát. Jó hír a zsíros bőrűeknek, hogy ez a bőrtípus öregszik a leglassabban.

Vízhiányos bőr

Gyakran keveredik a száraz és a vízhiányos bőr fogalma. Pedig vízhiány bármilyen bőrtípusnál kialakulhat, még a zsíros bőrnél is. A bőr petyhüdt, fénytelen, fakó. A vízhiány a bőr dehidratáltságából fakad, és nem a zsírhiányból.

Ha nem neked való

  • A tünetek - ráncok, szárazság -, amiket szeretnél csökkenteni, nem enyhülnek, sőt. Egyre többet használsz a krémből, de úgy érzed, sohasem elég. Válassz eggyel zsírosabb készítményt.
  • Apró, száraz felületű, piros foltok keletkeznek a bőrön, amelyek viszkethetnek. Ezek arra utalnak, hogy a krémben olyan anyagok vannak, melyekre a bőröd allergiás.
  • Kényelmetlen érzés a krém felvitele után. Túl zsíros vagy túl száraz, nehezen szívódik be, esetleg a bőr megfeszül.
  • Az életkor alapvetően meghatározza a krém fajtáját. Erős ránctalanítók teljesen szükségtelenek harminc éves kor alatt, ahogyan negyven felett nem elég a sima hidratálókrém sem.
  • A nem megfelelő krémek, típustól függetlenül, szárítják a bőrt.

Tippek a tökéletes arckrémhez

Ha egy márka nem volt hatékony, akkor valószínűleg a többi terméke sem lesz az, ugyanis azonos összetevők vannak a krémekben, tisztítókban és tonikokban is. Hiába más a krém, ha nem jött be egy másik termékcsalád, az új sem fog az azonos márkából.
Nézd meg az összetevőket. Ha bőröd érzékeny, akkor kerüld a gyümölcssavakat és illóolajokat tartalmazó krémeket. Különösen figyelj a kőolajszármazékokra, melyeket mineral oils néven találhatsz meg a csomagoláson.
Nem biztos, hogy a legdrágább krém a legjobb. Sőt, egyes vizsgálatok szerint a hatóanyagokban sem térnek el a méregdrága krémek az olcsóbb változatoktól.

Ha teheted, használj biokozmetikumokat. Sok bőrgyógyász és kozmetikus megegyezik abban, hogy hosszabb távon megéri a kevesebb kemikália. A biotermékek nem feltétlenül drágák.
Bízz az orrodban! A test érzékeli, mi a jó neki, és mi nem, és a szaglásodnak az a krém fog tetszeni, ami megfelel neked. Ugyanakkor figyelj arra, hogy a túl illatos krémek, még ha finomak is, nem biztos, hogy jót tesznek a bőrnek, hiszen az illatanyagokat csak adalékanyagnak tekinthetjük.

OLVASD EL EZT IS!

arcradir lead
  • arcápolás
  • pakolás

Egy éjszaka, mínusz 5 év

Ezt is szeretjük