A legjobb szilvalekvár, amit valaha ettél
Ez a szilvalekvár akkor is tökéletes lesz, ha nem üstben, hanem a tűzhelyeden főzöd.
A házi szilvalekvárnak nincs párja. Ízlés szerint tehetsz bele fahéjat, és meglocsolhatod egy kis rummal. Ennél a receptnél még az izzasztó keverést is megúszod.
Szilvalekvár recept
Hozzávalók 12 személyre
- 4 kg magozott szilva
- 60 dkg cukor
- 1 dl 10%-os ecet
- szalicil
Elkészítés:
Nagyon fontos, hogy a lekvárt érett, ép szilvából készítsd. A gyümölcsöt mosd meg nagyon alaposan, magozd ki, közben szabadulj meg az egészségtelen daraboktól. Öntsd a szilvát egy nagy, zománcos lábosba, szórd rá a cukrot, locsold meg az ecettel, takard le egy fedővel, és hagyd állni egy éjszakán át. Másnap forrald fel, és legalább négy órán keresztül főzd takaréklángon. Nagyon fontos, hogy közben nem szabad kevergetni, mert akkor könnyen leég. Ha már kellően besűrűsödött, a lekvár elkészült.
Közben az üvegeket mosd el alaposan, majd töröld szárazra. Melegítsd elő őket, és merőkanállal töltsd tele mindegyiket lekvárral. Tegyél a tetejükre egy késhegynyi szalicilt, és zárd le jól az üvegeket. Ellenőrizd, hogy ne csöpögjenek! Ezt követően állítsd fejre őket öt percig, hogy a levegő kiszoruljon belőlük. A lekvárt száraz dunsztban, plédekkel jól letakarva hagyd kihűlni.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció