Omlós csokis, kókuszos keksz - Hetekig friss, puha marad
A 30 perces csokis, kókuszos keksz másnap még finomabb lesz!

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
A könnyed, belül fantasztikusan puha csokis-kókuszos keksz biztosan feldobja a napodat, főleg, ha egy bögre finom forró csokit vagy teát is kortyolgatsz mellé! A sütis dobozban hetekig megőrzi tökéletes állagát, bár nem sok esély van arra, hogy sokáig megmaradjon. Ez a mennyiség valószínű, hogy két tepsibe fér bele.
Kókuszos keksz recept
Hozzávalók 20 darabhoz:
- 25 dkg liszt
- 20 dkg étcsoki
- 12 dkg vaj
- 10 dkg cukor
- 10 dkg kókuszreszelék
- 2 db tojás
- 1 csomag vaníliás cukor
- 0.5 csomag sütőpor
- 1 evőkanál olaj
Elkészítés:
A szoba-hőmérsékletű vajat keverd habosra a tojásokkal, a cukorral és a vaníliás cukorral. Külön tálban vegyítsd az átszitált lisztet, a sütőport és a kókuszreszeléket, majd fokozatosan add hozzá a vajas egyveleghez. Kézzel formázz a tésztából kis gombócokat, és rakd a sütőpapírral bélelt tepsibe, egymástól nagyobb távolságra, majd kicsit lapítsd el.
Előmelegített sütőben, 180 fokon süsd körülbelül 10-12 percig. Ne szárítsd sokáig, amikor a keksz alja elkezd pirulni, kiveheted a sütőből. Vigyázz, mert melegen a tallérok még nagyon törékenyek, ezért hagyd a sütőpapíron kihűlni őket, utána szedegesd csak le róla. Az étcsokit olvaszd fel vízgőz felett, keverd hozzá az olajat, majd mártogasd bele a kihűlt kekszek egyik felét. A tetejére is csorgathatsz csokit.


Mentesen sütni-főzni még soha nem volt ennyire egyszerű!
Mentesen táplálkozóknak főzni nagy kihívás, ebben nyújt segítséget Nemes Dóra, a Mentes Anyu megálmodója. Szakácskönyvében minden étkezésre és alkalomra található szuper, könnyű fogás: a reggelitől a vacsoráig, az uzsidobozfalatoktól a vendégvárásig, vagy éppen egy családi születésnapig, átgondoltan, mentesen, úgy, hogy a klasszikus kedvenceinkről se kelljen lemondani.
Kizárólag online elérhető, a FeminaShopban!
Promóció
Még több recept