Hogy marad öblítőillatú a ruha mosás után? A trükk, amitől száradás után is az lesz
Van olyan trükk, ami segít, de a kellemetlen szag okát is érdemes felkutatni.
Sokan szembesülnek azzal a problémával, hogy a frissen mosott ruhák már kiteregetve sem árasztanak öblítőillatot, vagy épp száradás közben illan el belőlük végleg, átadva a helyét a kellemetlen, állott szagnak.
A jelenségnek több oka is lehet, ezért érdemes előbb ezeket megszüntetni, de emellett léteznek olyan trükkök is, melyek hozzájárulnak, hogy a kellemes illat még frissebb, még áthatóbb legyen.
Öblítőillat ecettel
Sokan alkalmaznak eleve ecetet öblítő helyett - esetleg kis illóolajjal kombinálva -, ez ugyanis nem tartalmaz felületaktív anyagokat, melyek rátapadnak a textíliák szálaira, sprőddé, durvává téve azokat. Az ecet használata emellett friss, kellemes illatot is garantál, egyáltalán nem kell attól félni, hogy ecetszagúak maradnak a ruhák, csupán szagtalanító hatása érvényesül a mosás során, ha nem használsz belőle túl nagy mennyiséget.
Ha azonban ragaszkodsz a megszokott öblítőd illatához, érdemes egy nagyon kevés ecetet is adagolnod hozzá, így a ruháknak még jobb, még frissebb illatuk lesz. Általában elég egy evőkanál vagy fél kupaknyi ecet, de mindenképp legyen jóval kevesebb az öblítőnél. Előbbi mellett az ecetes előáztatás is segíthet abban, hogy az öblítőillat jobban megmaradjon a ruhákon - elég, ha fél-egy evőkanál ecetet adsz egy liter vízhez -, de hasonló hatása lehet a sós áztatásnak is, ebben az esetben szintén egy evőkanálnyit adj egy liter vízhez.
A rossz szagok okai
Annak, hogy a ruhák inkább kellemetlen szagúak, mint illatosak, több oka is lehet, ezek közé tartozik például, ha a mosógép nem elég tiszta, a dobot vagy épp az adagolókat szennyeződés borítja, utóbbiban esetleg dugulás is van, csakúgy, mint a szűrőben. Érdemes először ennek utánajárni.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Annyi öblítőt használj, amennyit annak gyártója előír egy adott ruhamennyiséghez, ne kevesebbet, de ne is többet. A ruhákat ne hagyd sokáig a mosógépben állni, emellett a teregetés mikéntjére is ügyelni kell. A ruhák leginkább akkor válnak kellemetlen szagúvá, ha sokáig vizesek, és párás-nedves helyiségben szárítják őket megfelelő szellőztetés nélkül.
Szellős, meleg helyen szárítsd a ruhákat, vagy ha máshogy nem megoldható, és muszáj a lakásban, a fürdőben megtenni, szellőztess nagyon gyakran. Úgy terítsd ki a ruhákat, hogy mindenhol jól átszellőzhessenek, ne hajtogasd egymásra az egyes részeket, pólók, ingek esetében például az ujjakat is külön, gondosan terítsd ki, ne érjenek össze a ruhadarab más részeivel. Ha előbbi praktikák egyike sem hoz érdemi megoldást, célszerű szakemberrel átnézetni a mosógépet, könnyen lehet ugyanis, hogy valamely részével van a baj.
OLVASD EL EZT IS!
- konyha
- házimunka