Odakozmált az étel? 6 trükk, ami segít rajta és az edényen is

Konyhai baleset esetén a következő módszerek komoly segítséget jelenthetnek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem csupán kezdő konyhatündérekkel fordul elő, hogy elkalandoznak, és megfeledkeznek a forró tűzhelyen vagy a sütőben hagyott ételről, minek köszönhetően az végérvényesen túlsül és odaég.

Ilyenkor is lehetséges azonban menteni a menthetőt, legalábbis, ha nem szenesedett el az étel egésze. Íme, néhány remek tipp az égett íz enyhítésére, nem utolsósorban pedig a mindezek után igencsak nehezen tisztítható edényekhez.

Így segíts az ételeken!

A legfontosabb, hogy az égett részt semmiképp se fogyaszd el, ugyanis rákkeltő anyagokat tartalmazhat, illetve mindenképp távolítsd el az ép részek közeléből, hogy ezek ne vegyék át ízét és szagát. Azt a részt, mely nem égett meg, mindig tedd át egy tiszta edénybe, ha pedig folyékony halmazállapotú étel kozmált oda, semmiképp se keverd meg, hanem óvatosan merd át egy másik tálba.

Ha már nincs szó égett részről, viszont az íze az ép ételnek is kellemetlen, füstös, a hagyma, a burgonya és a kenyér segíthet. Ha folyékony az étel, főzz benne öt-tíz percig fél hagymát vagy néhány szem nyers burgonyát, ha pedig sültről van szó, tedd mellé ugyanígy, majd adj hozzá pár evőkanál vizet, és süsd egy kicsit.

Egy szelet fehér kenyér segíthet az odaégett rizsen is, tedd az edény fölé egy rácsra, majd takard le konyharuhával, és hagyd állni egy kicsit, szép lassan beveszi majd a kellemetlen szagot.

Mindemellett intenzív ízekkel, erőteljesebb fűszerezéssel vagy épp mustárral, paradicsomszósszal is enyhítheted az égett ízt.

7 gyorsan ható természetes szer konyhai szagok ellen: a legolcsóbb megoldások

Nézegess képeket!

Elolvasom

És így az edényeken

A legfontosabb, hogy ne kapargasd késsel, villával az edényeken található égett maradékot - ha muszáj, csak fakanállal -, ezzel ugyanis kárt tehetsz az edényben, és amúgy is jobb, ha előbb fellazítod a szennyeződést. Utóbbihoz számos hasznos praktikát bevethetsz.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Elsőként mindig áztasd be a tálat, ezután hagyd megszáradni, végül pedig szórj bele sót, és öntsd fel vízzel, majd főzd lassú tűzön a keveréket addig, míg fel nem lazul az égett rész.

Veszélyes tisztítószerek

Az edények esetében ne próbálkozz túl erős vegyszerekkel, ezek ártalmasak lehetnek egészségedre. Nézd meg a videót!

Egy deci víz, illetve egy deci ecet keverékével is elvégezheted ugyanezt, így ráadásul a konyha kellemetlen szagát is megszüntetheted. Hasonlóan jó szolgálatot tehet a mosószóda: keverj hat evőkanállal egy liter vízhez, majd hagyd a keveréket állni az edényben, ameddig szükséges.

Te mivel mosogatod az ilyen edényeket?

Ezt is szeretjük