A szódabikarbónát és az ecetet szinte mindenki kipróbálta már a takarítás során, de vannak, akik előbbieken túl más házi szereket is bevetnek a házimunka megkönnyítése érdekében, legyen szó citromsavról, mosószódáról vagy épp sütőporról. A lisztre azonban kevesebben gondolnak olyan szerként, mely nemcsak a sütés-főzésben segíthet, pedig érdemes lenne: nézd meg a képeket, hat felhasználási módot is mutatunk.

A liszt tökéletesen alkalmas lehet arra is, hogy a vízköves, fényét vesztett mosogatót újjávarázsolja: egyszerűen csak szórd be a felületet, majd dörzsöld át az egészet egy ronggyal vagy törlőkendővel. Végül öblítsd le alaposan hideg vízzel.

Pont ugyanígy használhatod a tűzhely felületének fényesítésére, de tisztítására is, remekül magába szívja ugyanis a zsíros szennyeződéseket.

Ugyanezen oknál fogva érdemes mosás előtt szórni belőle egy keveset a ruhák olajos, zsíros foltjaira, majd hagyni kicsit állni, mielőtt elindítod a gépet.

A zsíros, piszkos foltokat a kártyákról is képes eltüntetni, ehhez azonban érdemes egy speciális módszert alkalmaznod: tedd a kártyákat egy zacskóba, amibe lisztet is tettél, majd óvatosan rázogasd meg. Végül rázd le a lisztet a kártyákról.

Ha egy kevés ecet hozzáadásával pasztát készítesz a lisztből, a csaptelepeket is kifényesítheted vele. Kend a felületre a pasztát, hagyd megszáradni, majd dörzsöld át egy ronggyal, végül öblítsd le alaposan.

A liszt a rovarok ellen is hatásos lehet, a hangyák ellen különösen: nem árt nekik, azonban távol tartja őket, ahová egy kis lisztet teszel, határvonalként funkcionál számukra.
Így tisztítsd meg a csaptelepet ecettel
Így segít az ecetes dunszt a vízköves csaptelepen. Mutatjuk az előtte-utána képet, és nézd meg a folyamatot is!
Így tisztítsd meg a csaptelepet ecettel: mutatjuk az előtte-utána képet!
Nézegess képeket!
Elolvasom