Így szüntesd meg a kellemetlen szagokat a cipősszekrényben
Néhány otthoni csodaszerrel pillanatok alatt felfrissítheted a levegőt.
Sajnos a nyár és a meleg együtt jár a fokozottabb izzadással is, sokan pedig kénytelenek egész nap ugyanabban a zárt cipőben pácolni a lábukat. Ennek aztán meg is lesz az eredménye, amit akkor érezhetsz, ha reggelente kinyitod a cipősszekrényt - akármilyen nehezen indul is a nap, az onnan kiszökő aromák garantáltan felébresztenek.
Ha jobban szeretsz a friss kávé illatától magadhoz térni, akkor nem árt megfékezni a szekrényben terjengő szagokat, annál is inkább, mert a cipőskomódot nem hermetikus szigetelésre tervezték, így a bűz idővel az egész lakás levegőjét betöltheti.
Dobd ki a szagot!
Ha az áporodott cipőszag már szinte kézzelfogható a szekrényben, a legjobb, ha valami olyat teszel a polcokra, ami magába gyűjti a levegőben terjengő aromákat, így szó szerint megfoghatod és kidobhatod majd a szagokat.
Egy kis darab papír zsebkendőbe csomagolt faszén tökéletesen megfelel a célnak, de ha ilyet nem tudsz beszerezni, nézz szét a konyhában: sütőporral vagy szódabikarbónával is megtölthetsz egy már nem használt cérnazoknit, ami aztán a szekrénybe téve magába zárja majd a kellemetlen illatokat.
A cipősszekrény szagtalanításakor a macskatartók előnyben vannak, a szagelszívó alom ugyanis a bútordarab levegőjében keringő bűzt is semlegesíti.
Ha azt szeretnéd, hogy a cipősszekrény ne csak szagmentes, de friss illatú is legyen, keverj el egy kis tálkában három evőkanál sót, ugyanannyi reszelt citromhéjat, majd szórj bele néhány mentalevelet, és rejtsd az egészet a szekrény mélyére.
Ha a kellemetlen szagok már teljesen átjárták a bútort, pakold ki a cipőket és mosd ki a szekrényt egy fertőtlenítő, szagtalanító keverékkel. Ehhez keverj el két csésze vizet egy teáskanál szódabikarbónával és két evőkanál citromlével, majd töltsd az egészet egy szórófejes flakonba, és spricceld be vele alaposan a szekrény belsejét. Fél liter víz és néhány csepp teafaolaj keveréke is hatásos lehet, mivel az illóolaj nemcsak fertőtlenítő, gombaölő hatású, de a szagokat is semlegesíti.
A gyökerénél szüntesd meg a problémát!
Hagyjuk a köntörfalazást és a pironkodást, az az igazság, hogy a cipősszekrény bűzét maguk a cipők okozzák, ezért a szagért pedig a cipőbe bújtatott lábak felelősek. Az állott levegő kialakulását tehát úgy előzheted meg, ha minimálisra csökkented annak lehetőségét, hogy a lábad beleizzadjon a cipőbe, illetve az izzadásban található baktériumok szaporodni kezdjenek.
A boltokban, gyógyszertárakban és drogériákban is kaphatóak olyan spray-k, amelyek ezt a problémát hivatottak orvosolni, de néhány házi praktikát is bevethetsz a lábszag ellen. Ha reggelente, mielőtt felhúznád a cipődet, egy kevés hintőport hintesz a lábadra - elsősorban a talpadra és a lábujjaid közötti részekre koncentrálj -, az magába szívja és semlegesíti a nap során keletkező izzadtságot, így a lábad és a cipőd is üde marad.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az is segíthet, ha hetente legalább két alkalommal szódabikarbónás lábfürdőt veszel. Ehhez oldj fel körülbelül öt liter vízben két zacskó szódabikarbónát, majd áztasd benne a lábadat 15 percig. A szódabikarbóna enyhén savasítja a bőrödet, ami nem kedvez az izzadásban található baktériumok szaporodásának. Hasonló eredményt érhetsz el azzal is, ha reggelente indulás előtt néhány csepp ecetet spriccelsz a lábaidra.
A sportoláshoz használt cipőt lehetőleg legalább egy éjszakán keresztül szellőztesd az ajtó előtt vagy az erkélyen, mielőtt a szekrénybe tennéd.
OLVASD EL EZT IS!
- takarítás
- illat
Így szüntesd meg örökre a rossz szagot a hűtőben
- baktérium
- konyha
A legerősebb konyhai tisztítószerek zsír, vízkő és baktériumok ellen
- illat
- házimunka