Milyen gyakran takarítod ki a kádat? Ez lenne az ideális
A kád és a zuhanytálca takarítása akkor is fontos, ha elsőre tisztának tűnnek.
A kád, a zuhanytálca és a mosdókagyló akkor is rejthetnek szennyeződéseket, ha mindez nem szembeötlő, a vízkő- és a szappanlerakódások ugyanis szinte észrevétlenül képeznek tökéletes alapot a láthatóbb foltok megjelenéséhez.
Ha nem szeretnéd, hogy a kád idővel elszíneződjön, sárgás, barnás vagy épp rozsdafoltok jelenjenek meg rajta, fontos, hogy rendszeresen tisztítsd és ápold. Mindezzel továbbá a higiénia alapfeltételeinek is eleget teszel.
Milyen gyakran kell kitakarítani a kádat?
Vannak, akik minden egyes használat előtt és után kimossák a kádat vagy a zuhanytálcát, azonban ez egy gyors mosakodás alkalmával nem feltétlenül szükséges. Ilyenkor elég, ha kiöblíted, majd egy ronggyal szárazra törlöd, így is megelőzheted a vízkő, valamint a szappanmaradék és piszok lerakódását.
Fontos, hogy az egész kádat körbetöröld, a csempéket és fugákat is, valamint a különféle tubusok, tusfürdők között se hagyd állni a vizet, kiváló táptalaja lehet ugyanis a baktériumoknak.
Ha a hosszabb fürdőt választod, utána érdemes alaposabban kimosnod a kádat, ha ugyanis sokáig ázol, a víz magasságában makacsabb lerakódás képződhet egyfajta peremként, mely származhat a habfürdőből, a tusfürdő maradványaiból, de a különféle kozmetikai szerek jelenlététéből is, például egy hajmosás során a kioldódó hajfesték is elszínezheti a vizet, vele együtt pedig a kádat.
Mosd ki a kádat akkor is minden alkalommal, ha a mosógép csöve ide ereszti a kifolyó vizet. Ha előbbiek nem állnak fenn, elegendő hetente csak egy vagy két alkalommal elvégezni az alaposabb takarítást.
Így tisztítsd!
A tisztítás szempontjából nem mindegy, milyen kádad van, zománcozott esetében például kerülni kell az agresszív vegyszereket és az erősebb, szemcsés súrolószereket, ezek ugyanis kárt tehetnek a felületben, ami által az később például elszíneződhet. Mindemellett műanyag kád esetében se használj erős vegyszereket.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az is hatékony, ha folyékony tisztítószerrel vagy szappannal egy puha sörtéjű kefe segítségével átsúrolod a felületet, ugyanakkor a kádtisztítás esetében is igazi csodaszernek számít az ecet, mely oldja a vízkövet, és fertőtlenít is. Mosd át a kádat ecet és víz keverékével, hagyd hatni néhány percig, majd szivaccsal alaposan súrold át a felületet, végül öblítsd le bő vízzel. A barnás-sárgás elszíneződéseket tömény ecetbe mártott ronggyal is átdörzsölheted, amellett az is segíthet, hogyha egy fél, kifacsart citromot alkalmazol.
Kinek a dolga a takarítás?
Megkérdeztük a járókelőket, mit gondolnak, a férfi vagy a nő dolga-e a takarítás. Nézd meg a videót!
Ha szeretnéd, hogy a művelet elvégzése után csillogjon a kádad, nedvesíts be egy rongyot, majd itasd át egy kevés babaolajjal. Töröld át ezzel a kád felületét, de vigyázz, ne annyira, hogy túlságosan csússzon. Az olaj abban is segít, hogy a vízcseppek kevésbé tudjanak megtapadni.
OLVASD EL EZT IS!
- házimunka
- rákkeltő
Rákkeltő, és fulladást okoz
- házimunka
- háztartási eszköz
Így él 10 évvel tovább a mosógéped
- takarítás
- házimunka