Ezrekkel csökkentheted a villanyszámlád: a 3 legolcsóbb megoldás

Néha az egészen apró megoldások is sokat nyomnak a latban. Így kíméld meg a pénztárcádat!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem mindegy, hogy milyen típusú izzót csavarsz be a villanykörte foglalatába, ugyanis egyesek lényegesen megemelhetik a villanyszámlád. Tudd meg, hogy a lakás egyes pontjain milyen fajtát érdemes felszerelni!

Hagyományos vs. halogénizzó

A hagyományos izzók a felvett energia 94-96%-át hőenergiává alakítják, és csak körülbelül 4-6%-ot fordítanak világításra. Ezért inkább világító fűtőtestnek nevezhetjük az izzólámpákat. Az átlátszó égők hatásfoka valamivel jobb, mint a matt változatoké.

A halogénizzók fénykibocsátása mintegy 20-45%-kal nagyobb, mint a hagyományos wolframszálas izzóké. Ezek az izzók 12 és 230 V-os változatban kaphatók. A 12 V-os típusok működéséhez transzformátorra van szükség, amelyben a felhasznált energia egy része kárba vész. Az energia 10%-a is elveszhet egy egyszerűbb transzformátorban. A 230 V-os halogénlámpát közvetlenül bekötheted a 230 V-os hálózatba, így annak a 12 V-os halogénlámpához képest kisebb az energiavesztesége.

Takarékoskodj az energiával!

Az energiatakarékos kompakt fénycsövek rengeteg alakban kaphatók - még hagyományos izzólámpa formájában is. 20%-nyi energiára van szükségük ugyanakkora fénykibocsátáshoz, mint a hagyományos izzóknak. A modern, energiatakarékos kompakt fénycsövek fénye hasonlít a Napéhoz.

Azonban vigyázz, mert néhány ilyen lámpatípus csak nagyon gyengén világít bekapcsolás után, és hosszú időre - sokszor több mint egy percre - van szüksége, hogy elérje az optimális fényerősséget. Ezért az ilyen lámpák csak olyan kültéri világításhoz felelnek meg, amelyet egy szürkületkapcsoló a megfelelő időben automatikusan felkapcsol. Ezek a lámpák nem alkalmasak olyan szobákba, ahol a felkapcsolás után rögtön szükséged van a fényre. Ha tévedésből mégis megvettél egy ilyen égőt, élhetsz visszavételi jogoddal.

A 10 legveszélyesebb pénzfaló a lakásban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Itt használd a fénycsövet!

A hagyományos fénycsövek ugyanolyan energiatakarékosan világítanak, mint a modernebb, energiatakarékos kompakt fénycsövek, viszont csak ritkán használják őket a háztartásokban - valószínűleg olyan hátrányos tulajdonságok miatt, mint a bekapcsolásnál látható fény kellemetlen villogása és pislákolása.

A készülék túl hideg, kék fénye sok ember kedvét elvette az ilyen fényforrásoktól, ma már kaphatók nappali fényű Lh1 fénycsövek. Megszüntetheted a lámpa felkapcsolásakor fellépő villogást, ha kicseréled az eredeti hőkapcsolós indítópatront egy műszaki felépítésében megegyező elektronikus típusra.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A fénycsövek élettartama 1%-kal megrövidül minden egyes bekapcsolással. Az olyan helyiségekben célszerű mellőzni a költséges fénycsövek használatát, ahol sűrűn kell fel- és lekapcsolni a villanyt. Például, ha gyakran ki kell hozni valamit a konyhából, célszerű felszerelned kiegészítő világítást néhány izzólámpával és szeparált kapcsolóval.

Cikkünk az Energia a házban, lakásban című könyv alapján készült, mely a CSER Kiadó gondozásában jelent meg.

Te milyen égőt használsz?

Ezt is szeretjük