Semmiképp ne vegyél ilyen anyagot az otthoni burkoláshoz: nagyon veszélyes lehet

Megkongatta a vészharangot a környezetvédelmi hatóság.

Azbesztet találtak az ausztriai zúzottkőben
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Vizsgálatot folytat a Szombathelyen és Bozsokon felhasznált, osztrák eredetű zúzottkő azbeszttartalmával kapcsolatban a Vas Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztálya - közölte a környezetvédelmi hatóság kedden a honlapján.

Azbesztet találtak az ausztriai zúzottkőben

Az elrendelt mérések eredményei a kőzet jelentős azbeszttartalmát mutatták ki, a vizsgált helyszíneken a közlekedés és a mechanikai igénybevétel következtében levegőbe jutó azbesztrostok száma is jelentős - olvasható a közleményben.

A kőzetet a határ menti ausztriai bányákból (Rumpersdorf, Badersdorf, Bernstein, Pilgersdorf) szállították Magyarországra, és széles körben használták fel útalapokhoz, parkolók és utak burkolására, felszórására, valamint jelentős lakossági felhasználása is történhetett (például udvarok, gépkocsibejárók, csapadékvíz-elvezető árkok áteresze feletti "hidak" burkolatának elkészítése) - írták.

azbesztos zúzottkő
Fotó: Tunatura / Getty Images Hungary

A Vas Vármegyei Kormányhivatal illetékes főosztálya közleményében arra hívta fel a lakosság figyelmét, hogy az ausztriai bányákból származó szerpentinit zúzottkő felhasználása a környezetre és az emberi egészségre is veszélyes lehet, ezért azt kérik, hogy ne vegyenek ilyen kőzetanyagokat, vagy ha korábban vásároltak, akkor tartózkodjanak az olyan típusú felhasználástól, amelynek során a kőzúzalék mechanikai terhelés hatására aprózódhat, töredezhet.

Hozzáfűzték: a környezetvédelmi hatóság a további intézkedésekről folyamatosan tájékoztatni fogja a lakosságot.

Ez lehet az Otthon Start sorsa: szakértő elemezte a helyzetet

Nem szűnik meg, de átalakul az Otthon Start – ez lehet a forgatókönyv a szakértő szerint.

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. 

Biztosítsd be a helyed most!

Promóció

Ezt is szeretjük