3 apró jel, hogy hamarosan tönkremegy a mosógéped
Így használd a masinát, hogy még sokáig működjön!
Egy új mosógép megvásárlása megterhelő a pénztárcádra nézve, ezért érdemes a karbantartására minden mosás alkalmával ügyelned.
Ismerd meg a leggyakoribb tényezőket, melyek a készülék élettartamát jelentősen lerövidítik, és küszöböld ki őket egyszerűen!
Túl kevés vagy túl sok ruha
A mosógépdobok méretétől függően meg van határozva, hogy mennyi ruha is fér pontosan a masinába, az átlag körülbelül 5 kg-ot bír el. Ha azt szeretnéd, hogy a mosógépet ne kelljen újra és újra javíttatni, netán lecserélni, akkor mindig annyit tegyél bele, amennyi megengedett.
Ugyanis abban az esetben, ha a mosógép csaknem üresen megy, sokkal jobban rázkódik, így hamarabb meghibásodhat, elkophatnak benne az alkatrészek, ráadásul ezek javíttatása mindig igen költséges.
Hasonlóan kerüld azt is, hogy túlzottan megtömd a tárcsát, ugyanis ez is árthat a gépnek, mert nem tud elegendő vizet juttatni a dobba, de, ami még ennél is rosszabb, a ruhákat is roncsolhatja.
Furcsa hangok
Ahogyan a te hangod is megváltozik, ha megbetegedsz, a mosógépnél is előfordul, hogy furcsa, kattogó, már-már köhögő hangokat ad ki öblítés közben. Ilyenkor jogos az aggodalmad, ugyanis arról lehet szó, hogy valami bekerült a dob és az alkatrészek közé, és minden egyes mosásnál tovább rongálja a készüléket. Megkarcolhatja a dobot, sőt rosszabb esetben a forgását is megakadályozza, ami egyértelműen a mosógép kimúlásához vezet.
Ezért azokat a darabokat, melyeken gombok, cipzárak vannak, mindig teljesen begombolva és felhúzva mosd, így kisebb valószínűséggel szakadnak le, és ütődnek a fémhez mosás közben. A melltartókat kizárólag finom szövésű mosózsákban mosd, ezzel nemcsak a fehérnemű élettartamát növeled meg, de elkerülheted, hogy a vékony kis merevítők kicsúszva a melltartóból a dobban landoljanak, megkarcolva azt. A hajcsatokkal is vigyázz, ugyanis könnyen előfordulhat, hogy véletlenül bekerülnek a mosásba, és a merevítő drótokhoz hasonlóan könnyedén kárt tesznek a gépben.
Vastagodó lerakódások
Valószínűleg ismerős a szlogen, hogy Calgonnal a mosógép is tovább él, azonban ez nem csupán egy jól hangzó reklámfogás.
Vannak olyan termékek, melyek megakadályozzák a mosógép első számú ellenségének, vagyis a vízkőnek a kialakulását. Ha nagyon kemény a víz, akkor könnyebben kialakul a vízkő a mosógép belsejében, sőt, a mosópor is lerakódhat odabent, ami könnyedén megpenészedhet, ezért használj mindig vízlágyítót, ami segít a vízkő kialakulásának csökkentésében.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Persze a boltokban már különböző kapszula és por alakú készítményekhez is hozzáférsz, melyeket egyszerűen csak a mosóporhoz kell keverni, de vannak jól bevált házi praktikák is, melyekkel megnövelheted a mosógép élettartamát. Ha beleöntesz a mosópor-adagolóba két pohár ecetet, majd így futtatsz le egy programot a masinán, azzal fertőtlenítheted a gépet, csak egyre ügyelj, utána ecet nélkül is ismételd meg a műveletet. Ezt érdemes havonta egyszer bevetni.
Te vigyázol a mosógépedre?
OLVASD EL EZT IS!
- házimunka
- tisztítás
7 tipp, ami gyorsan eltünteti az izzadságszagot
- só
- házimunka