A 10 leghatásosabb feng shui tipp

Keresed az igazit, vagy a jelenlegi kapcsolatodat erősítenéd? Esetleg az egészségi állapotodon javítanál? Íme, a feng shui leghatásosabb tanácsai!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A keleti filozófiai irányzatok úgy tartják, hogy a világmindenség mozgatórugója a chi, amely minden élőben és élettelenben jelen van, ezért a világ minden egyes eleme kölcsönös kapcsolatban áll egymással.

Ne gondold, hogy mindez misztikum, hiszen ez a filozófiai elmélet az alapja az immáron több mint ötezer éves kínai térrendezési tudománynak, a feng shuinak is, melynek szerte a világon több millió híve van napjainkban.

Mindez pedig nem véletlen, hiszen ki ne szeretne jobb és egészségesebb életet, több sikert a munkájában, és kiegyensúlyozott párkapcsolatban élni? Ha a te életedre is ráférne egy kis felfrissítés, akkor használd a feng shuit! Összegyűjtöttük a tíz leghatásosabb tippet!

Harmonizálj!

A feng shui szerint a harmónia titka az öt ősi elem egyensúlya, egy térben tehát akkor tudsz csak harmóniát és ezzel együtt kényelmet teremteni, ha egyenlő arányban jeleníted meg benne a fát, a fémet, a vizet, a földet és a tüzet, szimbolizálva ezzel a teljességet. Ezenkívül a bútoroknak egyenlő arányban kell tartalmazniuk a görbe jin és az egyenes jang elemeket, a szelíden ívelő formák és egyenesek együtt járulnak hozzá az egyensúly megteremtéséhez.

Tartsd karban az otthonod!

A feng shui szerint az otthon "egészségi állapota" szoros kapcsolatban áll a benne lakók egészségi állapotával, ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen karbantartsd! Ügyelj arra, hogy amint szükségessé válik, fesd át a falakat, javítsd ki a repedéseket, és sürgősen pótold a törött vagy megrepedt gömbformákat! Az ablakokat gyakran tisztítsd, és cseréld ki a repedt vagy törött üvegeket!

Űzd el a sát!

A pozitív energia a főbejáraton át áramlik be a lakásba, de a negatív energia, a sá is itt jut be. Ha a lakásod bejáratára túl sok ház sarka néz, akkor érdemes az azokról érkező negatív energiát egy, a bejárat fölé akasztott báguá-tükörrel visszaverni.
Gondoskodj arról, hogy a bejárat barátságos és hívogató legyen, így a chi is könnyebben találja majd meg, de a szélcsengők, egy csinos lábtörlő, kaspókból leomló növények és ízléses virágládák mind belépésre ösztönzik a chi-t.

Tudatosan rendezkedj!

Bármennyire is divatosak a többszintes családi házak, érdemes szem előtt tartanod, hogy a chi az egyszintes otthonokban jobban érzi magát. Az emeletek ráadásul összekuszálják az áramlását, mert amikor beáramlik a főbejáraton, nem tudja, merre vegye az irányt. Többen úgy vélik, ha a nappali felsőbb szinten van, mint az étkező és a konyha, a jótékony chi eltávozik a házból a látogatókkal. A hálószobák, a tanulószobák és a társalgók sincsenek megfelelő helyen, ha magasabb szintre kerülnek az étkezőnél.

A konyha mindenekelőtt!

Mivel a konyha a család jólétét befolyásoló hely, sok fényre van szükség benne a chi beáramlásának bátorítására. A megvilágítása ezért legyen kiváló, és keltse a tágasság érzetét! Próbáld meg továbbá eltüntetni a csöveket, ezek ugyanis a jólét kiáramlásával állnak kapcsolatban.

Ügyelj az ágyra!

Az ágy helye, típusa és a benne lévő matracok nemcsak befolyásolják az alvás minőségét, hanem a párkapcsolatra is jelentős hatást gyakorolnak. Ügyelj ezért arra, hogy ágy a bejárattól átellenesen és a lehető legtávolabbi részen helyezkedjen el a szobában, és lehetőleg valamelyik falnál, de csak a fejtámla érintkezzen azzal, az ágyat egyébként körbe lehessen járni.
Semmiképpen ne kerüljön mennyezeti gerenda alá, hiszen az elválasztja az ágyban fekvőket egymástól. Ha ez nem megoldható, akkor legalább a gerenda mentén, hosszában helyezd el.

Vigyázz a WC-vel!

A feng shui nem kedveli a vizes helyiségeket, ahol a tisztálkodunk, vagy ahol bármilyen tárgyat tisztítunk, hiszen ott a chi könnyen távozhat a lefolyókon és a csöveken keresztül. A toalettet pedig még inkább nem kedveli, ezért jó, ha nincs szembetűnő helyen a lakásban. Ügyelj arra is, hogy se a fürdőszoba, sem pedig a WC ajtaja ne nyíljon közvetlenül egyik szobára sem, sőt, az ajtókat mindig tartsd csukva. Ha a WC a fürdőszobában van, akkor lehetőleg válaszd el egy paravánnal, a tetejét pedig mindig csukd le!

Energetizálj!

A színek serkentik, és energiával töltik fel a chi-t, az élénk árnyalatok pedig vonzzák, ráadásul erősítik a terület ösztönző hatását. Fontos azonban, hogy ne egyetlen színt használj: ha a mennyezettől a padlóig minden egyszínű, az beszűkíti a teret, és nyomasztóan hat majd. Jobban teszed, ha kombinálod őket: a vörös, a lila és a sárga árnyalatait például azokban a helyiségekben, ahol a barátaidat fogadod, vagy ahol rendszeresek a nagy beszélgetések, hiszen a serkentő, élénk színek az eleven, sziporkázó társalgásról gondoskodnak.

Óvatosan a tükrökkel!

A tükörrel elősegítheted a chi áramlását, és távol tarthatod a sát, ha azonban rosszul helyezed el, a chi-t is kiűzheted vele! Ezért például ne függessz tükröt az ajtóval szembe, ez ugyanis valósággal megakasztja a chi-t, és nem hagyja, hogy bejusson a szobába, ráadásul növeli a kártékony sá létrejöttének esélyét. A hálószobában és a pihenésre használt helyiségekben csak mértékkel használd, és mindig ügyelj arra, hogy tiszták legyenek!

Áramoljon a chi!

Az otthonodat úgy töltheted meg energiával, és varázsolhatod kényelmessé és harmonikussá, ha lehetőséget adsz arra, hogy a chi szabadon áramolhasson benne.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezért ügyelj arra, hogy a helyiségek minden része megfelelően legyen megvilágítva, a szoba bútorai pedig egyenletesen betöltsék a teret anélkül, hogy zsúfolt hatást keltenének: legyen köztük elegendő hely a szabad mozgásra, hogy a chi is szabadon mozoghasson közöttük. A székek és a kanapék háttámlái ne mutassanak egyik nyílászáró felé sem, az ablakoknak és az ajtónak háttal ülve ugyanis védtelennek érezheted magad.


Hogyan alakíthatod át otthonodat a boldogság és a jólét mágnesévé? Elég, ha egyszerű módosításokkal kiaknázod és hasznodra fordítod az egyetemes életerő, a CHI üdvös hatásait. A helyiség átrendezése, egy-egy szélcsengő, egy cserepes növény a hálószobában erősítheti és otthonodban tarthatja a pozitív energiát. Egészséges és elégedett leszel, ha megfogadod az elévülhetetlen, ősi bölcsességen alapuló feng shui 101 tanácsát!

101 feng shui tipp
Szerző: Richard Webster
Kiadja: Édesvíz Kiadó
Kiadás éve: 2002
Ára: 1690 Ft

Felkeltette az érdeklődésed a könyv? Kattints ide és rendeled meg! »

Ezt is szeretjük