Mi a fene az a férfinátha? Van, aki szerint létezik
A reklámokból sok érdekesség kiderül a mindennapi életről.
Eredetileg egészen másról akartam írni, de a TV előtt ülve feltűnt két reklám, ami mellett nem igazán tudok elmenni szó nélkül. Azt persze már megszokhattuk, hogy a hirdetések nagy része gyógyszerreklám, hogy karácsony előtt jönnek az emésztést segítő gyöngyöcskék, szilveszter előtt megszaporodnak a fejfájás elleni pirulákat ajánló reklámok a tévében, hiszen január 1-jén sokaknak van rá szüksége. És természetesen itt vannak a megfázás elleni gyógyszerek, forró italok, orrdugulás elleni cuccok. És néhány igazi különlegesség is.
Van, aki nem lehet beteg
Még régebben láttam egy citylighton a kiírást, hogy az anyák nem lehetnek betegek, és kicsit elcsodálkoztam, és aztán megint felbukkant ez a koncepció, én meg elgondolkodtam, hogy miért is ne lehetnének betegek bizonyos emberek. Attól, mert valakinek gyereke van, még lehet beteg, sőt, mondhatni, joga van betegnek lenni, nyomorultul éreznie magát, pihenni és így tovább. Nyilván értem a gyártó üzenetét, de nem biztos, hogy az ilyen sztereotípiát kellene erősíteni.
Főleg, hogy a következő reklámblokkban ott van egy szer, ami két nappal korábban szünteti meg a férfináthát. Férfinátha mint olyan nem létezik, de érdemes összevetni a két reklám üzenetét, bár a gyártó nem ugyanaz egyébként. Van, akik felé nem vagyunk megértőek, nem lehetnek betegek, mert dolguk van, és kész, más felé viszont empátiával fordulunk, mert szegények, még külön nátha is van nekik.
Az utóbbi reklám ráadásul komplett idiótáknak állítja be a férfiakat, akik nem képesek elmenni a gyógyszertárba, és saját maguk megoldást találni a megfázásra.
Persze egy harmadik reklámból, szintén megfázós, kiderül, hogy miért nem jó, ha anya betegszabadságra megy. Mert kiscsaládja rögtön atomrobbanást idéz elő, a férje meg tök béna, mert képtelen megrendszabályozni a gyerekeket, meg kicsit takarítani. Ami szintén sértő, hiszen a férfiak képesek ellátni a háztartást.