A Mikulás-várás a kicsiknek közel annyira izgalmas időszak, mint a Jézuska várása, hiszen december 5-én este megérkezik a jóságos, fehér szakállú bácsi, aki édességeket csempész a jó gyerekek cipőjébe, a rosszak pedig virgácsot kapnak.
Ebben az időszakban szórakoztató elfoglaltságot nyújthat számukra egy-egy ötletes mikulásos ajtódísz megalkotása, amiben hetekig gyönyörködhetnek. Külön öröm, hogy az időtálló dekorációkat minden évben újra és újra felhasználhatjátok.
Mikulásos ajtódíszek házilag
A Mikuláshoz kapcsolódó fő színek, a piros és a fehér kombinációjával igazán mutatós ajtódíszeket lehet készíteni. Minden koszorúhoz szükség lesz egy köralapra, ezek hobbiboltban vagy barkácsboltban beszerezhetőek. A választott alapanyag mellé, ami a girlandtól kezdve a tobozon át egészen a kartonpapírig szinte bármi lehet, már csak némi festékre és ragasztóra van szükségetek ahhoz, hogy közösen megalkothassátok ezeket a felakasztható dekorelemeket - mutatunk pár ötletet, amikből ihletet meríthettek!

Akár magatok is összegyűjthetitek a tobozt ehhez a koszorúhoz, amit a kicsik utána befesthetnek. A ragasztást a legjobb ragasztópisztollyal végezni, ebben csak nagyobb gyerekek segítsenek. Egy régi öv csatja tökéletes a masnira.

Fekete szalagra, girlandra vagy maradék piros anyagra lesz szükség ehhez a koszorúhoz. Tekerjétek fel szorosan az alapra a piros anyagot, majd kössétek át a szalaggal. Az öv csatja készülhet papírból, ezt a gyerekek is megrajzolhatják.

Hobbiboltban beszerezhető pomponokból igazán bájos ajtódísz készíthető. Mivel itt sok a ragasztanivaló, amit a legjobb ragasztópisztollyal végezni, ezt a koszorút nagyobb gyerekeknek ajánljuk. Arra figyeljetek, hogy jó szorosan rakjátok le a pomponokat.

Egy kartonból vágjatok ki egy kört, ami olyan széles legyen, hogy a csipeszek befedjék. A csipeszek festésében mindenki részt vehet, ezután már csak fel kell csíptetni őket az alapra. Az övrész egy fekete szalag, a csat szintén készülhet kartonból.

Hófehér is lehet a koszorú, ehhez használhattok maradék anyagokat és egy készen vett mikulássapkát. Szorosan tekerjétek fel az alapra, majd rajzszöggel rögzítsétek a textilt. A sapkát már csak rá kell biggyeszteni, és szintén rajzszöggel rögzíteni.

A bal oldali koszorúhoz a tüllt vágjátok azonos méretű csíkokra, és szorosan kössétek az alapra. A jobb oldalihoz a fehér zsinórt tekerjétek jó szorosan rá, a kezdésnél ragasztva, majd a végén szintén ragasztva rögzítsétek. Hobbi- vagy virágboltban kapható mikulásvirággal díszítsétek, amit ragasztópisztollyal praktikus a koszorúra applikálni.

Vágjatok ki egy kartonkört, majd erre ragasszátok a barna pomponokat, szemeket és agancsot Rudolfnak. A másik koszorúhoz is jó a kartonalap, erre szorosan kössétek fel a tüllanyagot. A szemek és az orr készülhetnek pingponglabdából, az agancsok kartonból. Ezeket ragasztva rögzítsétek.

Egy mikulássapkába tegyetek tűzőhabot, majd dekoráljatok. Tehettek bele nyalókát, virgácsot, fenyőágat, vagy akár kis csizmát is. Az akasztót ragasszátok a sapka hátuljára.
(Cikken belüli-, és ajánlóképek forrása: pinterest, borítókép forrása: Getty Images Hungary.)