Tartsunk szünetet: mit jelent valójában a mondat a férfi szájából?

Másképp gondolkodnak róla a nők és a férfiak is, érdemes tisztázni, mi is a szünet a kapcsolatban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tartsunk szünetet - hangzik el sok-sok párkapcsolatban, ha egy helyzet már odáig fajul, hogy szinte megoldhatatlannak tűnik.

De miért szünet, miért nem szakítás, és mit jelent tulajdonképpen szünetet tartani egy párkapcsolatban?

Mikor tartanak szünetet?

Ha nagyon komoly problémával találta szemben magát a pár, érezhetik úgy, hogy időre van szükségük, hogy dönthessenek a folytatásról, de előállhat olyan helyzet is, hogy a férfi és/vagy a nő érzelmei kihűlőfélben vannak, és amíg az érzelmeiben bizonytalankodó fél tisztázza magában, mit is akar, jobbnak látják, hogy nem találkoznak.

Ezer és ezer ok vezethet a szünethez, ám a szünetre vonatkozó szabályokat tisztázni kell, hogy mindenkinek egyet jelentsen, és senki ne tegyen olyasmit, ami a másik fél számára nem elfogadható.

Mit szabad, mit nem szünet alatt?

Feltétlenül meg kell beszélni, mi fér bele, és mi nem a szünetbe? Egyedülállónak számít-e ilyenkor az ember, vagy továbbra is párban van, lehet-e a szünet alatt szabadon ismerkedni, flörtölni, akár randizni?

- Szerintem ha szünet van, akkor annak oka van, és egy célt szolgál. Nem jó, ha ebbe belerondít bármi is. Akárhogyan nevezzük, az megcsalás - mondja a 30 éves Gergő.

- Szerintem ha egyszer szünetet tartunk, azt jelenti, egy időre szakítunk - csak virágnyelven van megfogalmazva. Ami a szünetben történik, az magánügy, senkinek semmi köze hozzá, szerintem nem kérhető számon - fejezi ki ellenkező véleményét Judit (33).

15 jel, hogy elmúlt a szerelem

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nem más, mint áltatás?

A szünet mellett döntő pár mögött nagy valószínűséggel sok beszélgetés, akár vita állhat, melyek révén a problémát mégsem sikerült megoldani, hiszen a kapcsolat nem ment tovább zavartalanul a maga útján. Felmerül a kérdés, miért nem szakítanak ilyenkor az emberek?

- Szerintem a szünet tulajdonképpen a szakítás előszobája, csak félnek kimondani, hogy vége. Tőlem még senki sem kérte, hogy tartsunk szünetet, de ha egy pasi előhozakodna vele, azt mondanám, inkább szakítsunk. Nem bírnám ki napokig vagy hetekig kétségek közt, viszont ha ő kibírná nélkülem ennyi ideig, valószínűleg nem is szeretne engem - mondja Nóri (29).

Valóban, a szünet sokaknál egérút, ami időt szolgáltathat lélekben felkészülni arra, hogy a kapcsolatnak végleg vége, és nyugtatólag is hat, mert ott van a visszatáncolás lehetősége.

A gyávaság viszont nem feltétlenül célravezető, mind a férfi, mind a nő az idejét pazarolja, és további idegeskedésnek teszi ki magát és párját ahelyett, hogy pontot tennének a dolog végére, és inkább a regenerálódásra fordítanák a következő időszakot.

Van értelme szünetet tartani?

A szünet tehát sokaknál csak késleltetés, de vajon vannak, akiknek segít? Jobb lehet a helyzet, ha eltelt két hét? Van az az eset, amikor a válasz igen, ám nem mindig oldódnak meg maguktól a problémák. Van értelme szünetet tartani?

- Lehet, hogy van értelme, ha olyan a probléma, mondjuk az egyiküknek rossz időszaka van, emiatt pedig jobb lehet kicsit távol, mert nem ragad át a másikra, nem veszekednek és így tovább. Ez az állapot pedig elmúlik idővel, amikor megint minden a régi lehet. Ha csak simán nem tudják elviselni egymást, akkor nyilván a szünet sem segít azon - mondja Norbi (27).

- Egyszer volt egy párom, akivel kétszer is szünetet tartottunk, mire szakítottunk. Mindig elhittem, hogy a szünet után minden más lesz. Valójában semmi nem változott. Egyszerűen nem illettünk össze, és ezen az idő sem segített. Sokat szenvedtünk, mire kimondtuk, vége. Ma már tudom, hogy kár volt - meséli Zsófi (32).

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük