Mit érdemel a csalfa vőlegény?

Szerelmi dráma a Budai Várban

Nézd meg, hogy több száz éve, hogyan állt bosszút a megcsalt menyasszony vőlegényén!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az érzelmek közül talán a szerelem váltja ki a legerőteljesebb reakciókat az emberből. Vágyódás, beteljesülés, szenvedés, csalódás és gyűlölet éppúgy benne van, mint a határtalan boldogság.

Ezek a vegyes érzelmi hullámzások több száz éve is részesei voltak a mindennapoknak. Mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy Puccini 1884-ben bemutatott Le Villi - azaz Lidércek - című opererája a mai ember számára is érdekes. Klasszikus ugyanakkor időtálló, időszerű és a tánckedvelők szélesebb rétegeit is megérinti.

Puccini első operáját Feledi János koreográfus első önálló nagyszínpadi darabjának választotta, amelyre a táncművészet nagyágyúit nyerte meg táncművészekként.

Mit érdemel az a vőlegény, aki megcsal?

A történet főhősnője Anna, akit vőlegénye, Róbert az esküvőjük előtt csal meg. A lány hiába várja haza a szeretett férfit, hiszen Róbert egy sirena csábításában ragadt. Anna végül belehal a bánatba. A lelke azonban nem nyugszik és villiként visszatér, hogy elégtételt vegyen. A villik, házasságuk előtt elhunyt menyasszonyok, akik áldozataikat halálra táncoltatják...

Feledi János
Krausz Alíz

- Azért amiért ehhez a darabhoz nyúlnék olyan emberi állapotok amik izgatnak most a hűtlenség, konfliktus helyzetből adódó tragédia, halál, megbánás, és saját magunk hibáinak beismerése és elfogadása. Ami azt gondolom a mostani korunkban, életünkben is hasznos lehet ha szembesülünk vele akár egy előadás kapcsán is! Végül pedig fel lehet tenni ismét a kérdést: Miért hat ránk művészi erejével ma is? Talán mert újból zaklatott időben élünk? Mert sok minden irritálja az embereket csakúgy, mint annak idején? A romantika mindenkor időszerű, mert időtlen szépséget áraszt - vallja Feledi János.

Táncosok:

  • Krausz Alíz - Harangozó Gyula díjas, a Bozsik Yvette Társulat szolótáncosnője
  • Jónás Zsuzsa - Harangozó díjas nemzetközi táncművész
  • Bajári Levente - a Magyar Állami Operaház első magántáncosa, Harangozó Gyula díjas
  • Ménich Gábor,
  • Balássy Szilvia - 2009-ben az év táncosnője
  • Lázár Eszter,
  • Horváth Zita

Az előadás jelmeztervezője a nemzetközi élvonalból került ki, ugyanis az a Napsugar von Bittera divat- és jelmeztervező csatlakozott a produkcióhoz, akit a divatszakma a Dolce&Gabbana tervezőjeként is ismer.(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=2254957&banner=2254958&ord=RANDOM_NUMBER)%)

Kattints a Nemzeti Táncszínáz oldalára és rendeld meg a jegyet az előadásra.

Helyszín: Nemzeti Táncszínház, 1014 Budapest, Színház u. 1-3.
Időpont: 2013. február 11. hétfő, 19.00 óra, Színházterem
Ezt is szeretjük