Ők a legbefolyásosabb magyar nők – Íme, a Forbes idei listája

Négy kategóriában választották ki a legbefolyásosabbakat.

Ők a legbefolyásosabb magyar nők – Íme, a Forbes idei listája
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Forbes magazin idén harmadszorra készítette el az 50 legbefolyásosabb magyar nő listáját a média, a kultúra, az üzleti élet és a közélet területéről.

Az eredményt az új, áprilisi számban hozták nyilvánosságra, aminek címlapján is nők szerepelnek: az Aeron divatmárka triója, Mártényi Zita, Áron Eszter és Lászlóffy Vivien.

Ők lettek a legbefolyásosabbak

Az üzleti kategóriában Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója lett az első helyezett, míg őt követi Fábián Ágnes, a Henkel Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója állhatott.

A média kategória legbefolyásosabb embere Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója lett, a második helyen Halkó Gabriella, a TV2 gazdasági és stratégiai igazgatója végzett, míg a harmadik hely Kamiski Fannié lett, aki a miniszterelnök Facebook-oldalának szerkesztése mellett egyéb kommunikációs feladatokat is ellát.

A közéleti lista első helyét Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége kapta, őt követi Szemerkényi Réka, aki Washingtonban nagykövetként képviselte eddig Magyarországot, a harmadik pedig Karas Mónika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke kapta.

A kultúra területének legbefolyásosabb nője Havas Ágnes, a Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója lett. A kategóriában a második helyen Spengler Katalin követi, aki férjével, Somlói Zsolttal a hazai kortárs műgyűjtés fontos alakjai, utánuk pedig a harmadik helyezett Magyarország legnagyobb prózai színházának igazgatója, Eszenyi Enikő lett.

Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?

Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?

 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. április 9. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük