Hosszú Katinka duplán történelmet írt a vizes vb-n - A magyar sportolók fantasztikus eredménnyel zártak

Hosszú Katinka két, Kapás Boglárka, Rasovszky Kristóf és Milák Kristóf pedig egy-egy aranyérmet szerzett.

Vizes vb érmek 2019

Magyarország az összesítésben harmadik helyen végzett a 2019-es vizes vb pontgyűjtő táblázatában Hosszú Katinka két, Kapás Boglárka, Rasovszky Kristóf és Milák Kristóf egy-egy aranyérmének köszönhetően. Ezüst- és bronzérem ezúttal nem született, a többi nagy reménység, Jakabos Zsuzsanna végül a 7., Bernek Péter pedig az 5. helyen végzett. 

Fantasztikus siker a vizes vb-n

Hosszú Katinka történelmet írt, ugyanis korábban még soha egyetlen úszó sem nyert öt vb-aranyat egyetlen számban.

- Fejben egy kemény hét volt ez a vb, nagyon hosszú volt. Rengeteg mindent tanultam magamról most is, többet, mint valaha. A mai napig imádok versenyezni, annak is örülök, hogy Zsu (Jakabos Zsuzsanna - a szerk.) is ott volt a döntőben. A "szokásos" idővel nyertem világbajnokságot most is. A budapesti vb után eljönni erre a világbajnokságra elég furcsa volt, nem éreztem azt az adrenalint, ilyenek mentek a fejemben. Verseny közben néztem a részidőmet is - nyilatkozta az úszónő az M4 Sportnak.

A hétvégi érméről még nem posztolt a közösségi oldalaira - annak ellenére, hogy a korábbi győzelmét az egész ország ünnepelte. Még a magyar sztárok sem győztek gratulálni neki - olyan hírességek kommentáltak a fotója alá, mint Ördög Nóra, Baumgartner Zsolt, Nagy Sándor, Kiszel Tünde, Babos Tímea vagy éppen Csisztu Zsuzsa, aki ezekkel a szavakkal köszöntötte:

"Szívből gratulálunk Katka! Erős nő vagy, hatalmas szívvel! Büszkék vagyunk rád!"

Összeállításunkban megnézheted azokat a pillanatokat, amikor hazánk úszói megszerezték a hőn áhított érmeiket!

Hosszú Katinka ötszörös aranyérmes lett a hétvégi döntőben.
Fotó: Kovács Tamás / MTI
Július 23-án szerezte meg negyedik aranyérmét.
Fotó: Kovács Tamás / MTI
Kapás Boglárka egyéni csúccsal, 2:06.78 perces idővel ért célba július 25-én.
Fotó: Kovács Tamás / MTI
Rasovszky Kristóf nemcsak az aranyérmet nyerte el, hanem a rajongók szívét is, amikor győzelme után a szudáni Mohamed Ibrahim nyakába akasztotta az érmét, aki saját költségén juthatott csak el a helyszínre.
Fotó: Kovács Tamás / MTI
A 19 éves Milák Kristóf 200 méter pillangón szerezte meg az aranyat.
Fotó: Kovács Tamás / MTI

Coverfotó és ajánlóképek: Kovács Tamás/MTI.

Femina akták - Méhnyakrák

A Femina Aktában mindent megtudhatsz a méhnyakrákról, ami évente több ezer nőt érint hazánkban. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat, többek között megismerheted a méhnyakszűrés értékelési módjait, megtudhatod, hogyan kell értelmezni a leleten látott eredményt, mi a különbség a hagyományos nőgyógyászati citológiai vizsgálat és a HPV-szűrés között vagy elkerülhető-e a kemoterápia a méhnyakrák esetén?

Promóció

Ezt is szeretjük