A Magyar Televízió gyönyörű bemondónőjét bolti lopáson kapták: azonnal kirúgták Szádvári Gabriellát

Szádvári Gabriella körülrajongott bemondónő volt, egy meggondolatlan tette miatt azonban élete egyik napról a másikra megváltozott.

Szádvári Gabriella bemondónő
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Szádvári Gabriella a Magyar Televízió egyik legszebb és legszebben beszélő bemondónője volt. Egy darabig úgy nézett ki, a karrierje és a magánélete is remekül alakul, az egyik népszerű műsorvezetővel házasodott össze. Végül a házasságának és az állásának is búcsút kellett intenie. 

Szádvári Gabriella bemondónő

Szádvári Gabriella 1953. augusztus 20-án született Budapesten, és színésznőnek készült, már gimnazistaként szépkiejtési és szavalóversenyeket nyert. 1972-ben a Színművészeti Főiskola felvételijén az utolsó rostán esett ki. Hasonlóan járt társaival együtt neki is felajánlottak egy gyakornoki állást a Magyar Televízióban. 

Szádvári Gabriella, a Magyar Televízió bemondónője 1979 februárjában.
Szádvári Gabriella, a Magyar Televízió bemondónője 1979 februárjában.
Fotó: MTI/Hámor Szabolcs

Kezdetben vágóként dolgozott, majd az Iskolatelevízió­ban és vasárnap délelőtti matinéműsorokban szerepelt. 1975-ben a Magyar Televízió bemondónője lett, 22 évével ő volt a legfiatalabb, emellett az egyik legszebb és legszebben beszélő televíziósnak tartották, Kazinczy-díjat is kapott. 

A színművészeti helyett az egri tanárképző főiskolára nyert felvételt, magyartörténelem szakon diplomázott. A nézők szerették, a férfiak szerelmes levelekkel bombázták. A szívét egy híres kollégája nyerte el: 1976-ben ő lett Rózsa György második felesége. Álompárnak tűntek, de házasságuk két év után válással végződött. 1981-ben Szádvári Gabriella tévés karrierje is véget ért, miután egy elegáns üzletből ellopott egy bundát, azonnal kirúgták. 

Élt külföldön, hazatérése után kulturális szervezőként dolgozott, hangoskönyveket olvasott fel, műsorvezetést vállalt nyilvános rendezvényeken, 1993-ban a Vasárnapi turmix című műsorban telefonos játékot is vezetett, de az igazi visszatérés a képernyőre nem sikerült neki.  

Egy interjúban azt mondta, nem tartotta igazságosnak, hogy egyetlen, ostoba hibáért meghurcolják és a földbe tiporják. Elszegényedve, magányosan halt meg, az életének önkezével vetett véget 2005. november 1-jén, mindenszentek napján. 

A Magyar Televízió legszebb bemondójának tartották: belebetegedett abba, hogy kirúgták

Takács Marika hazánkban az első tévésztárok egyike volt. Fényes karrierje hirtelen és nem önként szakadt meg.

Elolvasom

Cover-fotó: Fortepan/Szalay Béla

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük