Kis időre elvesztette látását a magyar színésznő!
Kondákor Zsófia egy nemes cél érdekében vesztette el látását egy rövid időre.
Kondákor Zsófia, a Jóban Rosszban című sorozat Verája egy rövid ideig semmit sem látott.


A sztár vakon, fehér bottal a kezében sétált egy bevásárlóközpontban, hogy ráébressze az embereket arra, figyeljenek oda jobban vak és gyengénlátó társaikra.
Bekötött szemmel
Kondákor Zsófi, Marton Róbert, Uszkó László és Gergely István vízilabdázó kipróbálták, hogyan lehet egy üzletet megkeresni, majd bevásárolni úgy, hogy közben semmit sem látnak.
- Nagyon rosszul éreztem magam bekötött szemmel. Elanyátlanodtam, és pár lépés után az irányt is elvesztettem, azt sem tudtam, merre vagyok - mesélte élményeit a 32 éves színésznő.
A fehér bot világnapja alkalmából a Jóban Rosszban Kardos doktora is részese volt a nemes ügynek - neki egyébként nem is volt olyan szokatlan a helyzet, hiszen egyszer a karaktere is elveszítette a látását a sorozatban.
Nehezen boldogult
Kolléganője azonban még nehezen boldogult bekötött szemmel az alkalmi jelleggel kialakított akadálypályán, ahol csak a fehér bot lehetett a segítségére.
- Nagyon érdekes, hogy akiknek rossz a szemük, vagy gyengén látnak, sokkal jobban kifejlődnek más érzékei. A kisfiam hét hónapos kora óta szemüveges, és megfigyeltem, mennyire kifinomult a hallása. Érzékeny a zajokra, sok mindent előbb meghall, mint én - mondta el a TV2 sztárja.
Az illatok terápiás ereje
Már megvásárolható a Femina első könyve:
A láthatatlan gyógyító
Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában?
Promóció
Kondákor Zsófia egyébként 2006-ban lett édesanya, akkor született meg volt barátjától, a Kozmix együttes tagjától, Lányi Lalától a kisfia, Benjámin.
Fotó: Red Lemon














