Tudtad, hogy Kapu Tibor zenész is? Meglepődsz, melyik együttesben játszik az űrhajós
Kapu Tibor nemcsak űrhajós és mérnök, de imádja a zenét, egy feltörekvő együttesben játszik.
Kapu Tibor űrhajós civil szakmája mérnök, ám a zene is fontos része az életének, ugyanis egy együttesben játszik.
Kapu Tibor zenész is
Kapu Tibor nevét az egész ország megismerte, amikor bekerült a HUNOR – Magyar Űrhajós Program kiválasztottjai közé. Hosszas halasztás után június 25-ére, magyar idő szerint 8:30-ra tűzték ki Kapu Tibor űrmissziójának indulását. A magyar űrhajós az Axiom Space Ax-4 küldetése révén, missziós szakértőként látogathat el a Nemzetközi Űrállomásra.
Kiderült, hogy a sármos, 33 éves űrhajósnak van egy egészen másik oldala is, amely a zenéről és az önkifejezésről szól, ugyanis egy közkedvelt együttesben gitározik. Kevesen tudják, de Kapu Tibor nemcsak a rakétatechnikához és az űrbéli manőverekhez ért, hanem a zenéhez is.
A civilben gépészmérnök végzettségű szakember a tudományos pálya mellett zenei szenvedélyét is kiéli, tagja ugyanis a Szégyelld magad Kata nevű együttesnek, ahol gitározik, és aktívan részt vesz a zenekar munkájában.
– Tibi a zenekar szíve. Dani az agya. Én meg a lelke – mondta a Női váltónak a zenekar énekesnője, Kata, aki azt is elmondta, hogy várják, hogy Kapu Tibor visszatérjen űrbéli útjáról és úgy tudja, az űrhajós is izgatott, hogy folytathassa a zenélést.
Az alternatív rockos együttes erőteljes üzenetekkel és vagány dalszövegekkel operál, sőt, még az űrtematikát is beillesztették repertoárjukba, Kitagadott kisbolygó címmel jelent meg az a daluk, amit akkor írtak, mikor már nagy esély volt arra, hogy Kapu Tibor bekerül az űrprogramba. Az együttes egyre népszerűbb, először Siófokon léptek fel, ám mostanra több budapesti klubban adtak koncertet.
Kapu Tibor bejelentkezett az űrből: ezt üzente a magyaroknak
Ezt üzente Kapu Tibor a magyaroknak a kilövés után.
ElolvasomCover-fotó: MTI/Hegedűs Róbert
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- fotó
- űrkutatás
Utolsó fotó a kilövés előtt: meglepő, mit csinált Kapu Tibor
- magyar
- űrkutatás














