Magyar énekes lép fel a világhírű Celtic Woman koncertje előtt

Magyarországon is színpadra lép a legendás ír formáció, a Celtic Woman.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

2017. november 10-én Budapesten, az Arénában lép fel a Celtic Woman. A több mint 4 millió eladott koncertjeggyel, 10 millió CD/DVD eladással, 10 listavezető albummal és számos platinalemezzel büszkélkedő formáció a ‘Voices of Angels’ turné egyik állomásaként érkezik Magyarországra.

A koncert során hallhatjuk az angyali hangú Susan McFadden-t, Mairéad Carlin-t, Éabha McMahon-t és a lélegzetelállító kelta hegedűművészt, Tara McNeill-t, az együttes legújabb tagját. Az énekeseket tehetséges zenészek és táncosok kísérik, akik kivételes adottságaikkal és kirobbanó energiájukkal egy újfajta fúziót adnak hozzá a több évszázados zenei és kulturális hagyományokhoz. 

vasary-andre

A Celtic Woman bejelentette, hogy koncertjük előtt az Aréna többezres közönségének Vásáry André énekel majd. Hazánk egyetlen férfi szoprán énekese egyaránt énekel komolyzenét és crossover dalokat, műfaji sokoldalúság és különleges, kristálytiszta hang a védjegye. Művészi munkásságát eddig öt album őrzi, köztük három arany és egy platinalemez. Nem csak itthon, de külföldön is koncertezik, így fellépett többek között az Egyesült Államokban, Franciaországban, Olaszországban, Németországban és Kínában.

A 2005-ben debütált Celtic Woman kiváló, világszerte elismert zenei jelenség, mely Írország gazdag zenei és kulturális örökségét eleveníti meg. A figyelemre méltó 12 éves tevékenysége alatt Írország számos tehetséges énekesét és zenészét állította már színpadra és járta be velük a világot.

celtic-woman-fb

Már több világturnén is részt vett, nagyrészt az Amerikai Egyesült Államokban és Európában, de turnézott már Ausztráliában, Kínában, Japánban, Dél Afrikában, és sok más helyen. Három különböző amerikai elnöknek is játszottak már (Clinton, Bush és Obama), és volt egy nagyon különleges előadásuk a Pentagonban is Washingtonban.

A Celtic Woman négy fiatal ír hölgyből áll: a három dinamikus énekesnő, Susan McFadden, Mairéad Carlin és Éabha McMahon, valamint a csapat legújabb tagja , a kivételesen tehetséges hegedűművész Tara McNeill, akik a koncertjeik során évszázadok zenei és kulturális hagyományait keltik életre.

Máiréad Carlin Derry városából, Észak-Írországból, egy zenész családból származik, ahol már kisgyerek kora óta a zene vette körül. A londoni Trinity College of Music-ban végezte tanulmányait. Számos magas rangú koncerten adott már elő, és fellépett Írország elnöke előtt is. Turnézott Írországban és Angliában a legendás amerikai dalszöveg íróval, Don McLean-el, többek között egy teltházas koncertet is adtak a Royal Albert Hall-ban.

Susan McFadden Dublinban született és 11 évesen lett belőle sztár Annie szerepében a dublini Olympia Theater-ben. Később végig turnézta Írországot és az Egyesült Államokat olyan híres ír művészekkel, mint Tony Kenny, June Rogers és Noel V Ginnity. Nagy álma vált valóra, amikor 2006-ban Londonba költözött és a West End-en kezdett el előadni.

Éabha McMahon 9 éves korában kezdte énekesnői pályafutását, majd 15 évesen megnyert egy országos énekversenyt Írországban. Dublini otthonukban szülei írül tanították beszélni és énekelni. Tanulmányai végeztével Hollandiában és Németországban turnézott, illetve fellépett többek között a National Concert Hall-ban, a Dublini Kastélyban, és Kilmainham Jail-ben. Éabha nagyon büszke arra, hogy ír gyökereit képviselheti a ’Celtic Woman’-ben.

Tara McNeill az írországi Antrim városából származó hegedűművész, énekes és hárfaművész 2016 augusztusában csatlakozott az ír zenei szenzációhoz, a ‘Celtic Woman’-hez. Kitűnő eredménnyel végezte el a Royal Irish Academy of Music-ot. Zenekari koncert turnék során Tara fellépett Európában, Kínában, Japánban, Koreában és Amerikában olyan helyszíneken, mint pl. Carnegie Hall, New York-ban, Oriental Arts Centre, Shanghai-ban, valamint számos zenei díjat is nyert.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ezt is szeretjük