Friss fotón a 99 éves Bálint gazda - Ezért gratulálnak neki rengetegen

Bálint György kapta idén a Magyar Szabadságért díjat.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bálint György, az ország Bálint gazdája kapta idén a Magyar Szabadság Napja Alapítvány által alapított Magyar Szabadságért díjat, melyet június 30-án, szombaton Gémesi György, Gödöllő polgármestere adott át a kertészmérnöknek a magyar szabadság napja alkalmából tartott ünnepségen a gödöllői Alsóparkban. A hónap végén 99. születésnapját ünneplő Bálint György az indoklás szerint életútja és értékmegőrző tevékenysége elismeréséül vehette át a díjat.

Bálint György 1919-ben Gyöngyösön született, gazdálkodó hagyományokkal rendelkező, középbirtokos családban. 1941-ben a Magyar Királyi Kertészeti Akadémián kertészmérnöki oklevelet szerzett. Munkaszolgálatra, majd koncentrációs táborba vitték. A vészkorszakot családjából csak ketten élték túl a nővérével. 1948-ban elvették a családi birtokaikat, kuláklistára került.

Egy évvel később mezőgazdasági mérnökként újabb diplomát szerzett, és kutatóintézetekben, állami gazdaságoknál vállalt munkát, agrárfolyóiratokat szerkesztett. Az 1990-es években aktívan politizált, a második országgyűlési választásokon képviselőnek választották. Az Országgyűlésben is mindenekelőtt a mezőgazdasághoz kapcsolódó ügyekkel foglalkozott. 

A Magyar Szabadság Napja Alapítvány közleményében kiemeli: Bálint György a humanizmust és a demokráciát tartotta és tartja ma is a legfontosabb értéknek az egyén és a társadalom életében.

A Magyar Szabadságért díjat olyan személyiségek kaphatják meg, akik az elmúlt évtizedekben tevékenységükkel nagyban hozzájárultak Magyarország függetlenségéhez, demokratikus fejlődéséhez, a magyarságtudat erősítéséhez, a magyar kultúra megőrzéséhez és továbbviteléhez. A 2000-ben alapított elismerést minden évben a magyar szabadság napján, június utolsó szombatján adják át Gödöllőn, a szovjet csapatok 1991. június 19-i kivonulására emlékezve.

Az elismerést első alkalommal Nemeskürty István író vehette át, 2017-ben pedig a Kaláka együttes kapta. A díjat megkapta már Halász Judit, Böjte Csaba, Mádl Dalma, Antall Józsefné, Sólyom László, Sebestyén Márta, Grosics Gyula, Jókai Anna és Csoóri Sándor is. 

Bálint Györgyöt 2017-ben Prima Primissima- és Hazám-díjjal, 2009-ben a Hajléktalan Emberért-díjjal és a Budapest díszpolgára címmel tüntették ki, 2005-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét, 1998-ban neki ítélték oda a MÚOSZ Aranytoll-díjat. A Munka Érdemrend és a Haza Szolgálatáért Érdemérem arany fokozatának is birtokosa.

Elámulsz, Bálint gazda de sármos volt fiatalon

Nézegess képeket!

Elolvasom

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük