2009 legfájóbb magyar veszteségei

Akik mindig hiányozni fognak

Az utóbbi hónapok során elhunyt neves hazai közéleti személyiségekre emlékezünk összeállításunkban.

Gregorich András, a Reggeli főszerkesztője

Az RTL Klub nagysikerű műsorainak szerkesztője idén lett volna 54 éves, ám szerettei és a szakma nagy fájdalmára áprilisban elveszítette súlyos betegségével vívott küzdelmét. Gregorich András a magyar tévés világ egyik meghatározó alakja volt.

Gregorich András és Horváth Teri

A kiváló szakember évtizedeken keresztül dolgozott a Magyar Televízióban, majd 1999-től az RTL Klub gárdáját erősítette. Olyan nagysikerű műsorok készítése fűződik a nevéhez, mint a Való Világ, a Reggeli, illetve a Celeb vagyok, ments ki innen. Korábbi legendás munkái közé tartozik a Tízen Túliak Társasága, a Csepű, lapu, gongyola, illetve az Ász, ami Geszti Péter népszerűségének megalapozója volt.

Horváth Teri, Nyilas Misi megformálója

A legendás színésznő idén márciusban, 79 éves korában hunyta le örökre a szemét. Horváth Teri egy kis faluból, Rábatamásiból származott, földművelő családból. Egészen kicsi kora óta a színészet volt a mindene, és - bár édesanyja óvta attól, hogy Pestre menjen színiakadémiára -, nem lehetett lebeszélni tervéről.

A színiakadémia elvégzése után a bájos fiatal lány rövidesen az ország egyik legnépszerűbb és legtöbbet foglalkoztatott színésznője lett. A közönség láthatta többek között Nyilas Misiként a Légy jó mindhaláligban, az Indul a bakterházban, a Lúdas Matyiban vagy a Hagymácskában. Pályája során Kossuth-, Jászai- és Érdemes Művész-díjjal is kitüntették.

Breyer Zoltán, a legismertebb magyar szinkronhang

Tragikus hirtelenséggel, 45 esztendős korában hunyt el hazánk egyik legnépszerűbb szinkronszínésze. A művész váratlan halála mélyen megrendítette a magyar színésztársadalmat, hiszen Breyer Zoltánt nemcsak egyedülálló tehetsége, de kirobbanó életkedve és lehengerlő humora miatt is szerették.

Breyer Zoltán és Bacsó Péter

A közkedvelt szinkronszínész egy külföldi útról tért haza, ám érkezése után egészségi állapota hirtelen leromlott, és a betegséggel régóta küzdő, vészesen legyengült szervezete végül feladta a harcot. Breyer Zoltán 13 éves kora óta több mint kétszáz filmhez kölcsönözte jellegzetes hangját. A közönség olyan kultuszfilmekben hallhatta, mint a Mátrix vagy az Amerikai pite.

Bacsó Péter, a Kossuth-díjas filmrendező

Életének 81. évében, hosszas betegség után halt meg a legnevesebb magyar filmrendezők egyike. Bacsó Pétert még gyengesége és fájdalmai sem akadályozták meg abban, hogy szinte halála napjáig dolgozzon. Az idei filmszemlén életműdíjjal kitüntetett alkotó az átadáson elnézést kért közönségétől, hogy túl szomorú filmeket készített.

Bacsó Péter nevéhez olyan felejthetetlen alkotások kötődnek, mint A tanú, a Te rongyos élet, vagy a Titánia. A jeles rendezőt nem csak a hazai, de a nemzetközi filmes szakma is megbecsülte, hiszen a Taorminai Nemzetközi Filmfesztiválon Steven Spielberget maga mögé utasítva vitte el a fesztivál nagydíját.

Ilosfalvy Róbert, a Kölni Operaház csillaga

Napjaink egyik leghíresebb magyar operaénekesét 82 esztendősen, januárban érte a halál. Ilosfalvy Róbert 1954-ben, Hunyadi Lászlóként debütált az Állami Operaházban, és az azóta eltelt évtizedek alatt szédületes karriert futott be.

Ilosfalvy Róbert (fotó: MTI, Keleti Éva) és Ocskay Gábor

A nemzetközi hírű művész 16 évig volt a Kölni Operaház szólistája, itthon pedig Kossuth-díjjal ismerték el munkásságát. A Bánk bántól Des Grieux lovagig minden jelentős szerepben feltűnő hőstenort a Magyar Állami Operaház örökös tagjává és mesterművészévé emelte.

Ifj. Ocskay Gábor, a jégkorong válogatott sztárja

Tragikusan fiatalon, 34 éves korában hunyt el szívinfarktusban a kiváló sportoló, akinek halálhírét országos megdöbbenés és gyász kísérte. Az Alba Volán - a klub nevét a játékos számáról Alba Volán 19-re változtatták azóta - és a magyar válogatott játékosa márciusban, a barátnőjénél töltött este folyamán lett rosszul, és a kiérkező orvosok már nem tudtak segíteni rajta.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ocskay Gábornál öt éve szívizombetegséget diagnosztizáltak, akkor pályafutása is veszélybe került, de végül szigorú orvosi felügyelet mellett folytathatta az edzéseket. A kiemelkedően tehetséges sportoló 18 éves kora óta folyamatosan szerepelt világbajnokságokon, összesen 187 alkalommal volt válogatott.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük